Co jste nevěděli, nebo si nevšimli na Deadpoolovi 2

4. června 2018 v 21:54 |  Můj Blog
V současné době jste tenhle skvost museli vidět přinejmenším 7x, orgasmus měli 96x, spotřebovali 711 kapesníčků (na co, nechám na vás), takže je čas se pořádně podívat na Deadpoolovy vejce. To vyznělo blbě. Nebo ne? Ještě než začnete dále číst, nemusím snad upozorňovat, že článek bude pln spoilerů. Ale vzhledem k tomu, že jste DP2 viděli už 7x... Tak jako tak, nečekejte zde "šokující" odhalení jako ta, že v úvodní scéně budík naráží Logana. Jo budou zde obvious shit, ale jinak se do těchto vejcí ponoříme hodně do hloubky. Žádné nadvarle, ale pořádné macaté varle (chtěl jsem zjistit, co je ještě hlouběji, uvnitř varlete, ale to wiki neprozrazuje, a jiné stránky by šly pravděpodobně do takových detailů a hloubky, které potřebuji v životě vidět asi tak jako ladyboye seroucího do housky z Mekáče- bon appétit).

Úvodní titulky

Jasně, že úvodní titulky prakticky parodují samy sebe z jedničky, že stylizací jednoznačně útočí na Bondovky a závěrečný shot s kulkami paroduje ikonickou scénu z Flashdance je více než jasné. Co je úsměvnější je titulek: Scénáristé- vrazi psa Johna Wicka. Jednoznačně poukazuje na to, že jsou scénáristé sebevrazi, když nechali Vanessu zemřít hned v úvodu filmu, zároveň je to však pomrknutí Davida Leitcha, režiséra Johna Wicka a zároveň Deadpoola 2.

DC narážky

Člověk asi nemusí být úplně maximální nerd, aby věděl, že existují dva dominantní komiksové vesmíry, sice Marvel a DC. Přece jen pro jistotu jsem to napsat musel. Nejokatější narážky typu: "Jsem Batman!" a "Jsi tak temný. Vážně nejsi z DC vesmíru?" asi neunikly nikomu. Vzhledem k tomu, že jsem před první projekcí Deadpoola 2 neviděl Batman VS Superman, jedna narážka mi přece jen unikla. Sice ta, kdy se Deadpool vymlouvá Vanesse, proč přišel pozdě a jedna z výmluv je ta, že se mlátil s magorem s kápí a nakonec zjistil, že jeho matka se jmenovala také Martha, což je přímá narážka na dříve zmíněný film.

Marvel narážky

Ano, přiznávám, těch jsou tu tři prdele, protože přece jen je to Marvel film. Chci ale podtrhnout ty, které nejdou vidět na první pohled. První z nich je skvělý Easter Egg v podobě reklamy na střeše Dopinderova taxíku. Zde je reklama na Alpha Flight, což vám absolutně nic neříká. No vězte, že se jedná o superhrdinský KANADSKÝ tým. Většinou bojují proti lidem, kteří nepoděkují, sbírají losí bobky a tak (teda tohle tipuji, protože jsem to nečetl, ale co by tak mohli dělat). Dalším možná odkazem je zdánlivě nevinná věta: "Sun's getting real low". Tuhle větu použije Deadpool na Juggernauta, čímž jej chce zklidnit. Je to přesně věta, kterou použila Black Widow na Hulka v Age of Ultron a následně i Thor v Ragnaroku. No a pak jsou tu samozřejmě narážky jako Brown Panther, Black Black Widow, "jsem užitečný jako Hawkye bez luku", Winter Soldier atd.

X-men

Vzhledem k tomu, že se Deadpool díky své historii prakticky řadí právě k téhle partě, je jasné, že ve filmech hrají významnou roli. Tady než nějaký Easter Egg se jedná spíše o takovou menší zajímavost. Během scény, kdy si Deadpool opět stěžuje na to, že v baráku není dost X-menů, zavře parta mutantů z hlavní současné filmové linie dveře, aby se ukecanému žoldákovi vyhnula. Zajímavostí je, že se nejedná o žádnou recyklaci záběrů z předešlých filmů, ale Simon Kinberg tuhle scénu natočil speciálně pro DP2 při natáčení nadcházejícího Dark Phoenix. Scéna pak byla přidána za pomocí známého zeleného plátna.

Juggernaut

K tomuhle hromotlukovi se zkrátka musíme ještě jednou vrátit. Je to jedno z nejvtipnějších cameí, které ve filmu je a při prvním a druhém shlédnutí si jej pravděpodobně nevšimnete. V titulcích se sice dočtete, že Juggernaut hrál zkrátka sám sebe, co je ale podstatnější je to, kdo mu propůjčil hlas. A ano, nebyl to nikdo jiný než samotný Ryan Reynolds s upraveným hlasem. Při příští projekci už to z hlavy nedostanete...

Camea

Když už jsme nakousli ta camea, vrhneme se na složku, která neodmyslitelně patří k tomuto žánru filmu. Ve většině Marvelovek samozřejmě nesmí chybět duchovní otec všech úchyláků ve spandexu, Stan Lee. A přesně proto tady chybí. Nebo ne? Při scéně, kdy projíždí konvoj s vězni městem a Domino již pomalu sestupuje, můžeme jeho podobiznu zahlédnout v pravé části plátna v podobě graffiti na budově. Svůj štěk si tu odbyli i scénáristé, kteří ztvárnili pilota helikoptéry a reportéra během scény s masovým vybíjením členů X-Force.
To byla ta menší camea. A teď na ty opravdové lahůdky. A zůstaneme rovnou u X-Force. Jedním z členů je neviditelný Vanisher, který to schytá elektrickým vedením a my poprvé můžeme vidět jeho skutečnou tvář. Byť jen na vteřinu, ale s jistotou můžeme rozpoznat, že je to Brad Pitt. A nejedná se o žádné CGI. Možná raději nevědět, kolik za těchhle max 30 minut "práce" Pitťák shrábnul, ale je to skutečně on. Tvůrci původně zamýšleli do role Cabela dosadit právě Pitta, ale nakonec z této situace (díkybohu) sešlo kvůli hercovu nabitému programu. Když pak přišli tvůrci s ideou na Vanisherovo odhalení, chtěli dosadit nějakou známou tvář a tak oslovili Brada znovu a jelikož je on a jeho děti velkými fanoušky (otec roku?), neváhal a kývl pod podmínkou, že mu Ryan Reynolds osobně připraví kávu. Jednoznačně to musela být nejlepší káva v jeho životě. V podání Reynoldse si totiž dokáži představit, že cibetkovou kávu strčí... no vy víte kam.
A na závěr cameo všech cameí. Týká se scény parodující scénu z Terminátora (co taky dělat s Cameronovými filmy, že jo?), kdy se vrátí Cable z budoucnosti a ukradne dvěma venkovským balíkům káru. Jeden z těchto vidláků je Alan Tudyk, který navždy zůstane v mé paměti jako pirát z Vybíjené. Druhý vidlák je podstatně zajímavější a zde patří velká čest všem maskérům a i samotnému herci. Herci, který nepřežil Infinity war. Řeč je totiž o Mattu Damonovi. V titulkách je pojmenován jako Balík č.2 a hrát ho má jistý Dickie Greenleaf, což je postava z filmu Talentovaný pan Ripley, kde Matt Damon ukradne identitu člověku právě s tímhle jménem. TAKHLE se dělá Easter Egg!

Disney

Abych vás trošku zklidnil, následující odstavec nebude tak dlouhý jako ten předchozí. Ryan Reynolds prozradil, že ve filmu byl i nějaké ten vtípek odkazující se na Disneyho, ale hlavouni ze shora mu zkrátka "vysvětlili", že to není zase až tak vtipné. Těžko říci zda vtip opravdu vtipný nebyl, nebo se jednalo jen o opatření kvůli odkoupení studia Fox společností Disney, ale Reynolds ve výsledku řekl, že je vlastně rád, že mu to "vysvětlili" a vtip samotný nikdy neprozradil. V překladu to znamená, že to byl kulervoucí vtip, který by si z Disneyho udělal svou malou ču... čůrající holčičku.

Cable/Josh Brolin

Tohle by dost možná zabralo kapitolu samu o sobě. Rychle k věci. Deadpool Cabela nazval za film hned několika jmény. Ty co utkví jsou především Thanos, kterého Josh Brolin v Infinity War ztvárnil a pak One Eyed Willy, což je postava z u nás (dle mého názoru) ne příliš známého filmu Rošťáci, kde rovněž ztvárnil jednu z postav. Dalším pomrknutím na postavu Cabela je scéna po seskoku týmu X-Force. Je zde zmrzlinářský vůz se jménem Pryor's Treats, což nepřímo odkazuje na Madelyne Pryor. Jo, vy asi nevíte, kdo to je, že? Tohle jsem si musel vyhledat, ať to nemusíte hledat vy, ale... Je to klon Jean Grey, kterého stvořil Sinister (i k tomu se posléze vrátíme). A stouhle tou zrzavou dračicí pak zplodil Cyclops malého Cabela. Takže v podstatě je tady velice klikatou oklikou zmíněna matka samotného Cabela. A jen tak pro zajímavost se ve filmu objevuje i macecha Joshe Brolina. Jedná se totiž o Barbru Streisand, kterou můžeme vidět, když Deadpool s Vanessou sledují "porno" (Jentl).

Christopher Plummer

Tohle jméno vám ve své podstatě možná moc neřekne. Takže v rychlosti. Všichni jsme slyšeli o nesmyslu v Hollywoodu zvaném #MeToo, kde se polovina ztroskotalých "hereček" pokouší urvat a vyždímat ze systému, co se dá. Tahle situace postihla Kevina Spaceyho, který byl necelý měsíc před premiérou snímku Všechny prachy světa Riddleyho Scotta vystřižen a nahrazen právě hercem Christopherem Plummerem. A teď k Easter Eggu. Během zpráv v televizi, kdy reportérka oznamuje Russellovo řádění, můžeme vidět ve spodní části obrazovky titulek říkající: "Christopher Plummer odmítá roli v Deadpoolovi 2." Tohle odkazuje s největší pravděpodobností na TJ Millera (Weasel), který byl v nedávné době obviněn ze sexuální obtěžování a zatčen za falešné hlášení bomby. Z dvojky vystřižen nebyl, jelikož reklamní kampaň už byla rozběhnutá na plné otáčky, ale v potencionálním třetím díle jej tato skutečnost bude rozhodně stát roli. Což je jednoznačně škoda.

Rob Liefeld

Kdo že tenhle týpek je? No zaprvé si dejte facku, zadruhé si střihl malé cameo už v jedničce. Jen tedy pro upřesnění. Rob je jedním z původních autorů Deadpoola. Je převážně kreslíř a veřejností je známý především neustálými vtípky a narážkami na to, že neumí kreslit nohy. Na což Deadpool i v jedné scéně, kdy komentuje autory Domininých schopností, naráží hláškou ve stylu: "Alespoň to nebylo tak těžké jako nakreslit nohy."

Dadpool

A teď jedna zákulisní. A z téhle mi jde hlava kolem více, než Deadpoolovi poté, co spadl s transportérem z mostu. V původním scénáři si totiž tvůrci hráli s myšlenkou toho, že Deadpoolovi do pokračování dají syna. Nevím tedy sice jak dlouho jim trvalo si uvědomit, že tohle nemá šanci fungovat. Osobně tipuji ne déle, než vydrží dnešní vztahy nebo Rosický na hřišti. Ve výsledku tuto skutečnost prakticky obešli mutantem Russellem, což už působí o poznání lépe. K celé téhle věci se váže i taková má skromná teorie. Tak jak se jednička snažila zaobalovat pod rouškou Valentýna, tak mám jisté nutkání si myslet, že celá dvojka pak měla cílit na děti, což ve výsledku i Deadpool hned v úvodu zmiňuje. Že to není teorie? Tak co teprve, když vám řeknu, že původní datum premiéry bylo stanoveno na 1.6.2018. Ano, to je Mezinárodní den dětí.

Connor

A teď jedna zpráva, která vás silou breku 14letých holek po 3. rozchodu tenhle týden bodne rovnou do srdce, do sekce "city". Do jisté míry asi budete muset praštit rukou do zdi, mít sex se třemi ženskými naráz, dát si panáka dost dobré whisky, v nejlepším případě všechno dokupy, abyste se znovu cítili jako chlap. No dobrá, zase tak srdceryvné to není, nebo jo? V úvodu, kdy Vanessa s Deadpoolem vybírají jména pro potomky, navrhne Wade jméno Connor. Což není náhoda ani v nejmenším. Jméno Connor přímo odkazuje na Connora McGratha, což byl velký Deadpoolův fanda, kterého přemohla rakovina. Díky nadaci, která s rakovinou bojuje se setkal s Ryanem Reynoldsem. Jeho velkým přáním bylo vidět film Deadpoola. A to se mu také vyplnilo. Connor McGrath byl prvním člověkem, který Deadpoola viděl. Dokonce tehdy nebyl film ještě ani dodělaný a ve spoustě záběrů bylo stále jen zelené plátno. Necelé tři měsíce po premiéře prvního filmu rakovině podlehl.

Essex

A teď hurá k jedné mnohem komplikovanější. Začněme asi potitulkuvou scénou filmu X-Men: Apokalypsa. Zde se objevuje kravaťák kradoucí Wolverinovu krev a strká si ji do kufříku s logem Essex Crop. Tohle mělo být přímé pojítko a náznak toho, kam se X-Menovské filmy chtějí dále vydat. K záporákovi jménem Nathaniel Essex, známějším jako Mister Sinister. Ano, přesně ten, co naklonoval Jean Grey. Studio sice Sinistera přímo pro Deadpoola nevyužilo, nicméně zde ponechalo několik provázaných střípků. Sirotčinec nese právě jeho název. Samotný sirotčinec určitě také stojí za zmínku. Je totiž celý osázený plakáty hlásající "M-Day se blíží". M-Day je v komiksech událost ze série, která je jakýmsi spin-offem série House of M. Ta pojednává příběh o tom, kterak Scarlet Witch připravila přes 90 % mutantské populace o jejich schopnosti, což je známo právě jako M-Day. A aby toho nebylo málo, Cabel zmínil, že jeho dcera se jmenuje Hope, což je v komiksech první mutant, který se narodil po událostech House of M. A tím se kruh uzavírá... A vy jste mysleli, že VKV jsou psycho.

Potitulkové scény

Jestli se vám něco zavrtá do hlavy (hehe), je to právě potitulková scéna z DP2. Nejlepší jakou jste kdy mohli vidět! Potitulkových scén se do filmu dostalo více a dokonce ani ne všechny. Dvě scény, o které se s námi tvůrci podělili, a které se do filmu (z jistých důvodů) nedostaly, vám teď lehce přiblížím. V první scéně se Deadpool vrací do minulosti a přibližuje se k dětské kolébce. Zde se záběr přesouvá z pohledu dítěte, ke kterému Deadpool natahuje ruce a se slovy: "Jednou mi za tohle poděkuješ." začne nemluvně škrtit. V dalším záběru kamera přejíždí na jméno na kolébce. A tím nemluvnětem není nikdo jiný než Adolf Hitler. Studio tuhle scénu nakonec zatrhlo. Ne, že by snad fandilo Áďovi, ale vraždění nemluvňat obecně nebylo něco, co by studio ve svém filmu chtělo... disney, hepčí...
Druhá potitulková scéna, která to nedotáhla do finálního sestřihu, byla scéna odehrávající se při výběrů členů X-Force. Těžko říct, proč se mělo jednat původně o potitulkovou scénu a ne přímo scénu ve filmu, každopádně jde v ní o následující. Jako další uchazeč měl přijít herec Chris Evans, představitel současného Captaina Americy. Chris Evans v minulosti ztvárnil pro studio Fox i jiného Marvelovského superhrdinu, sic Human Torche. A právě takhle ho měl Deadpool oslovit. Jednoduché, svižné, úderné a vystřižené...

Wolverine

Blížíme se do zdárného konce. Takže to zrychlíme. Špičkování mezi Ryanem a Hughem už je víceméně klasika. Jak se tedy postavil Hugh Jackman ke scéně, kde Deadpool zabije Paskvil-poola z X-Men Origins: Wolverine? No, řekněme, že více než kladně, jelikož aby tvůrci mohli tuhle scénu do filmu přidat, potřebovali souhlas samotného Hugha. A ten odvětil kladně během pár vteřin.

Tommorow

No a samotný závěr něco, co se mi zkrátka nedaří odrýt z hlavy. Písnička Tommorow. Tato písnička zazní v posledním úseku filmu, kdy se Cabel rozhodne Russella zabít, se Deadpool hrdinsky rozběhne ve slow-motion záběru za znění právě skladby Tommorow. A kde že se tato skladba vzala? Pochází z amerického muzikálu Annie z roku 1982, který vypdáví o malé holčičce bez duše se zrzavými vlasy žijící v sirotčinci. Samotný film remakem, má remake atd. Zkrátka nepodstatné věci. A to je prakticky k tomuhle "vejci" vše. Odkazuje se zkrátka na ve filmu několikrát zmíněný formát muzikálů (což je ve své podstatě odkaz na Hugha Jackmana a jeho muzikálové úspěchy v Japonsku, Koreii- což je prostě jen "less cool Japan" atd.), na skutečnost sirotčince a taky... na tohle video z less cool Japan (pokud jste nečetli předchozí závorku, tak je to prostě Korea. Sakra, jestli nečtete závorky, tak neuvidíte ani tohle! :O ). Show staví na tom, že celebrity na sebe nahodí nějakou strašně stupidní masku, něco odzpívají a (pravděpodobně- co já vím? Umím snad korejsky nebo co?) less cool celebrity hádají o koho jde... No a zkrátka v Koreji je teď skladba Tommorow více než oblíbená. Rozhodně shlédněte obě videa!
Čímž je dovršena naprosto geniální a perfektní reklamní kampaň Deadpoola! Nejen, že Ryan Reynolds JE Deadpool, on je zkrátka zhmotněním toho, čemu by dávní Egypťané říkali Atum, pro seveřany Odin a pro současné čtrnáctky Postinor. Ať žije bůh, ať žije Ryan Reypool!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama