Deadpool 2- Sázka na smrt nebo na jistotu?

16. května 2018 v 1:02 |  Můj Blog

Jasně, já vím, co si říkáte. "Fakt si myslíš, že mám potřebu si číst čistě egoistický výplach Střížových neobjektivních emocí? Kdyby jo, tak bych sledovala jeho instagram." Tak zaprvé. Jak je kurva možné, že ho ještě nesleduješ? Myslíš, že je jednoduché vyvážit ten sladký půvab Hugha Jackmana s drsným nádechem Pinocchio vs bobři- the movie? Jen se smějte, ale jestli v Hollywoodu prošlo MeToo, za tohle vypěstují předkožku z kůže ze hřbetu potomka jednorožce a bílého tygra. A to vše osázené démanty (jop, diamanty nezní tak pool cool- neser, kámo). Ale tím odbíháme od toho podstatného DP 2 je tady. A bude to doslova dvojitá penetrace. Asi jako, když odvedete opilou holku, do které jste zamilovaní posledních 5 let domů s tím, aby se ji nic nestalo a nakonec ji přistihnete, jak si to dělá kulmou vaší máti, zatímco kouká na fotku vašeho psa. Až na to, že se vám to bude vlastně líbit. A vaše tajná láska si to rozhodně nebude dělat kulmou. S největší pravděpodobností proto, že právě teď kouří nějakého borce na diskotéce… Když se nad tím zamyslím, není to nejlepší metafora, ale rozhodně si to užijete jako ta holka s kulmou… Možná si po tomhle smažte historii prohlížeče. Nebo alespoň používejte anonymní prohlížení. Amen.
Ačkoli tuhle věc většinou zmiňuji hned v hlavičce, zde udělám výjimku, protože tohle je článek o Deadpoolovi a ten zkrátka překvapuje na každém rohu. Jo, teď jsi je odvařil, čéče. Podstatné je, že tenhle článek bude zcela bez SPOILERŮ, zcela bezpečný. Asi jako práce taxikáře. A nutno podotknout, že oproti prvnímu dílu, kde se z děje prakticky nedalo moc co spoilerovat, zde na příběh jako takový brán o něco větší zřetel. Aniž bych vám cokoliv prozradil, pokusím se vám přiblížit děj příběhu. A abych nevypadal jako distributorská blamáž, udělám to tak, jak jsem to udělal u jedničky s holkami. Wow! Cestování časem! To je spoiler, ty bastarde!

Vzhledem k tomu, že sama reklamní kampaň k tomu nabádala, rozhodl jsem se film odprezentovat jako romantický valentýnský film. Má konverzace s bývalou přítelkyní (
pozn. Už tehdy byla ex- laaaaaame!) vypadal nějak následovně:
Stříža: Čau DuPo (
DP- heh, vidím, cos' tu provedl, ty kulišáku!), v neděli na valentýna kino?
MZ (jakože EmZák): No nevím. A na co chceš jít?
Stříža: No je to film o týpkovi, kterém u rakovina zkomplikuje jeho život, ale stále nepřestává bojovat za svou pravou lásku.
MZ: Jo to zní dobře… Ojedeš mě pak tak, že budou muset zavolat Krotitelé duchů, aby zkrotili mou nezbednou duši?
Jo, tak se to tutově stalo.
Čirá pravda.
Dneska jsem ji s tebou v kině ale neviděl. A mě neojebeš. Měl jsem nejlepší výhled na celý sál. Z plátna.
Jokes on her. Jediný "deadpool", co teď může sledovat je skutečná "sázka na smrt" v nějakém zatuchlém karavanu, kde žije s přítelem s buzerantským jménem, něco jako *Honza nebo tak.
*Jméno Jan jde zkrátka dohromady pouze s přímením Střižík.

Každopádně zpátky k filmu. Je mi jasné, že chcete radu, jak správně ojebat tu holku a dostat ji tento skvost. Jo ojebat tak i tak. Popsat ten film jde úplně jednoduše:
No, je to film o týpkovi, který by chtěl děti, ale nemůže je mít, tak chrání jednoho kluka, po kterém jde jiný rasistický týpek kvůli předsudkům. Taková rodinná komedie.
Otestováno- funguje.

A to je prakticky děj filmu. Plus mínus vulgarismy, krev, akce, smích, smích a ještě jednou smích. Kde je však pouze mínus, jsou prsa. No jasně, na Deadpoola přece nechodíme kvůli kozám, ale po tvrzení, že všeho dostaneme oproti jedničce dvojnásobek, člověk by čekal dvojitou penetracialespoň 8 prsou po dobu 10 sekund. Místo toho tady prostor vyplňuje Thanos bez šourku. A taky X-force. A CGI bitka. A… no sakra, tam těch věcí vlastně je!
Když už jsem vzal 2-10 minut života (někteří zkrátka čtou pomaleji, okay?!), tak bych vám mohl říct svůj upřímný názor, což? Tak přesně to neudělám a dám vám více než tlumený názor zbavený emocí co to jde. Takže…
Best! Nejlepší film ever! Měl jsem 2 orgasmy a doufám, že si toho uklízečky v kině nevšimnou! Nejlepší! Top! No dobrá… 3 orgasmy. Tedaaaa... Jukneme na odstavec, který už všichni znáte jako "Teď skutečně o filmu".

Takže jaké to bylo- tys to prostě musel změnit, že?

Že je Reynolds bůh a že zakládám oficiální církev ctící tohoto absolutního génia, je asi zbytečné opětovně opěvovat. Ryanovi a jeho skvadře se to zase povedlo. A i když zlé jazyky mluvily o problémech během natáčení, na filmu to není ani v nejmenším poznat. Film měl tentokrát trošičku pomalý start, ale pak nabral úplně jiné obrátky a přesně dle slov autorů nabídl to co jednička, ale všechno větší, lepší a všeho více. Bohužel i dvakrát více vážných scén. Ono slovo bohužel je v tomto případě asi zbytečné a především moc silné, protože tyhle scény film nijak zvlášť nebrzdí ani neklišovatí. Jen zkrátka nešťastně uvádějí celý film. Možná to však bylo zapříčiněno jen původním strachem z toho, zda se tvůrci nerozhodli zvážnit. Nerozhodli, nebojte. Na celkovém dojmu neubírá ani skutečnost, že pro Deadpoola ikonické promlouvaní přímo k divákům až na pár výjimek, prakticky vymizelo. Film totiž působí tak uceleně, že si tuto skutečnost člověk ani neuvědomí. Dalo by se říct, že opakovaný vtip již není vtipem, ale i tohle dokáže Deadpool vyvrátit a vmést vám to do obličeje ještě jedenkrát tak silněji.
Všechny tyhle fórky, popkulturní odkazy, hlášky samozřejmě tím hlavním stavebním kamenem, ale rozhodně ne jediným. Stejně jako jednička měla na pozadí typickou lovestory, pokračování jednoznačně útočí a zastírá se za rodinný film. Rozhodně ale není potřeba mít strach z nějakého ryze sluníčkového počinu. Tak jak Deadpool přidal na humoru, přidal na krvi a násilí. Nutno podotknout, že některé záběry vás vyloženě nepřimějí zakrýt si oči, ale jisté zasyčení z vás přece jen vypadne. Nové postavy jsou jednoznačným zpestřením, X-force skutečně překvapili, staré známé postavy rozšiřují svůj charakter a camea, ta tu samozřejmě jsou také (pzn. Stan Lee tam skutečně je, ale je potřeba dávat skutečně pozor- tip: nachází se na pravé straně obrazu). Co se týče ozvučení a celkového vizuálu, zde jako u většiny filmů těchto rozměrů, zcela zbytečné komentovat. Reynoldsovi už nevěřím, že je to Reynolds. On už zkrátka celý přepnul na Deadpoola. Brolin coby Cable perfektní volba, Dopinderovi více prostoru zkrátka sedí a ve výsledku zde v podstatě není postava, která by měla nevyužitý potenciál, nebo by ji snad příšlušný herec zodpovědně neztvárnil.
Na dvojce jde pak skutečně vidět, že se přece jen použilo trošku více prostředků, ale rozhodně z toho neudělali komerční paskvil. Co je ještě rozhodně také potřeba vyzvednout do výšin, je samozřejmě celá reklamní kampaň, která dotváří celkový pozitivní dojem z finálního díla a zároveň neprozrazuje žádné stěžejní informace, nebo snad gagy, které by pak vyšly naprázdno. A o to hlavně jde. O ten prvotní dojem. Kdo se bude chtít ve filmu šťourat, určitě najde něco, co mu vadí, co jej znervózňuje, ale na poprvé si film jednoznačně užije.

Asi to bude za mě klišé, ale jednoznačně

100/100

1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000/100


"Musím říct, že s dnešním článkem nejsem vůbec spokojený. Nic nedokáže vyjádřit přesné pocity toho, jak na mě film zapůsobil a co ve mně zanechal. Rozhodně to nebyla poslední projekce PanSexuála, kterou jsem letos navštívil. Dojem z filmu zkrátka nikdy nikdo nebude schopný popsat tak, aby jej skutečně promítl do pocitů čtenáře. Na to musí jít člověk sám do kina, ochutnat to dílo. S čím však naopak spokojený jsem více než dost, je potitulková scéna. Lepší v MARVELU bude hledat jen těžko..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama