Za Marilyn stojí hrdina

15. prosince 2016 v 0:00 |  Vánoce 2016 orlím zrakem

Idol nespočtu žen, dívek, holek. Především tedy dívek. Kdo to ale vlastně je? K čemu vzhlíží dnešní 18leté holky? Udělal jsem si průzkum na vlastní pěst, abych to pro Vás zjistil... tím samozřejmě myslím, že jsem si přečetl článek na wikipedii... skoro celý... ehm...

Celý článek jako takový, byl pro mě ze všech asi nejtěžší napsat. Za příběhem Marilyn totiž vidím příběh úplně jiný. Někoho jiného. Sice jejího druhého manžela. Baseballistu Joa DiMaggia, který ukazuje všem mužům, co to znamená být muž. Joe mlčel a trpěl. Nikdy si nepouštěl pusu na špacír před novináři. Věděl, že gentleman mlčí.
I když je fakt, že tahle vlna už docela pominula, stále vídávám tuhle ikonickou tvář na hrníčcích, tričenkách, facebookových profilech (se 100% autentickými citáty, ehm), na kalhotkách a podobně. Jak už jsem řekl, udělal jsem si menší výzkum, abych zjistil, proč chtějí být některé holky jako tahle... pro správné slovo asi budeme muset pokročit napříč celým článkem.

Je fakt, že život k ní byl v dětství milý asi jako obyvatelé Paříže na anglického turistu, nebo jako americký prezident, když si děláte srandu z Ameriky a nejste Američan (Ne, vážně. Schválně si toho všimněte, že si můžete z Ameriky dělat srandu jen do chvíle, kdy jste Američan- v opačném případě si zahráváte, protože jste se opovážili zhanobit tento "hrdý a velkolepý národ".).

Takže už víme, že si s ní v dětství docela pinkali a že jej většinu trávila v sirotčinci nebo v pěstounské péči (tedy, řekl jsem vám to vlastně až teď). Do tohoto faktu je to fajn- protože mi to říká, že se holky asi nechtějí za žádnou cenu vzdát, že chtějí bojovat (o první místo v Masterchefu- i když nutno podotknout, že prohrávají i tam... ehm). Zvrácené to začne být teď. Neříkám, že ji k tomu nepřinutila situace, ale beru to teď z pohledu, že chtějí jít dnešní holky v jejich stopách. V 16 se poprvé provdala, aby nemusela zpátky do sirotčince- ano, mělo to opodstatnění, ale stále to nezní moc motivačně. A bude to ještě lepší...

Údajně bylo jejich manželství ze začátku pohodové a sluníčkové, ale nebohý Jim (jo, to je ten manžel) narukoval k námořnictvu. Mezitím Marilyn natírala trupy letadel, což ji hrozně nudilo (všichni si dokážeme představit jak jsou příjemné protivné ženské, kterým se nechce něco dělat, že jo). Pak přišel fotograf (David Connover), který ji jen tak vyfotil v kombinéze a nastartoval tak její kariéru. (A také je díky této skutečnosti dost možné to, že se lidé postupně přestáli bát z modelek odhazovat čím dál více oblečení! Jupí! Krok kupředu!) Doslova si troufnu odcitovat 2 věty přímo z wikipedie: "Nafotil ji v pracovní kombinéze a posléze nabídl další spolupráci. Když se Jim vrátil z války, rozvedli se." Tohle je krásný ukázkový příklad oddanosti. Napadá mě k tomu snad milión slov, ale myslím, že bohatě stačí si znovu přečíst znovu ty dvě věty. A pak znovu a znovu.

Rozepisovat detailně její životopis by bylo zbytečné. Od toho jsou tu jiné stránky. Letem světem jen shrňme, že následovaly ještě další dva sňatky, zhruba 3 potraty, psychiatrické léčebny (ze které ji přišel "vysvobodit" Joe DiMaggio), aférky s prezidentem a jeho bráchou a další lahůdky. Nutno podotknout, že i provokativní fotky v tehdejší době by se daly přirovnat k současné "jednoprstové výzvě". Nic to neukazuje, ale vaše babča z vás asi nadšená nebude.

Takže, netvrdím, že nic nedokázala. Svým způsobem toho dokázala opravdu mnoho (je jen třeba umět číst mezi řádky- možná jste k tomu potřebovali jen orlí zrak), jen jsem chtěl poukázat na to, že je třeba se zamyslet nad tím ke komu a z jakých důvodů vzhlížíme. A hlavně se o tom člověku něco dozvědět.

Pokud si o Merilyn přečtete něco více (především v souvislosti s Joem), zjistíte, že jsem v článku zanechal mnohem více poznatků a narážek. Jako úplný bonbónek a lahůdku nakonec doplním, že i po její smrti to byl právě on, kdo se postaral o pohřeb a o její posmrtné přání- sice aby i po smrti vypadala krásně- zavolal jejího přítele maskéra, který ji to kdysi slíbil a pravidelně nechával zasílat kytky na její hrob. Když pak přišla jeho hodinka, udájně pronesl větu: "Konečně zase uvidím Marilyn." Což jakožto fanoušek Naruta nemůžu než se slzou v oku ocenit (zdravím tě Obito).

Když si to podtrhneme a shrneme dalo by se s kopou nadsázky říct, že to byla typická aférkami prolezlá celebrita. Něco jako současný Justin Bieber... Jen ji nechtěl každý druhý nechat sejmout... Nebo chtěl?

"Svým způsobem jsem ani nikdy nepochytil tu její 'krásu'. Chci říct, ne, že by nebyla pěkná, ale notááák. Nejhezčí? Vážně?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama