Orlím zrakem

12. prosince 2016 v 0:13 |  Vánoce 2016 orlím zrakem
Přesně jak jsem včera slíbil. Dneska to přichází. Jistý a určitý zlom v článcích. Konečně uvidíte to, co se celou dobu skrývalo za články. Máte to ale kliku, co? I když možná ne tak úplně. Že bych zase lhal? Tak jak je to tedy?


Je sice teprve půlka prosince, ale já se rozhodl Vám nadělit menší dárek už teď. Ano, čtete správně! Dostanete dáreček! Než vám ten dar ale předám, musíme se podívat na pár věcí dokola.

A odpíchneme se od článku, který vyšel v úterý 6.12. To, že jsem relativně filmový fanatik, svět poznal už dávno a lze to vyčíst již z těch několika článků o filmech, které se na blogu vyskytly. Tak v čem byl jiný? Proč natolik vyčnívá, abych jej teď zmiňoval? Podívejme se na pár konkrétních vět. Sice:
"Letošní rok byl plný kvalitních snímků a téměř všem se dostalo vlastního prostoru zde na blogu. Z těch, které si již odbyly svou premiéru a nějakým způsobem mě zaujaly, se zde nepropracoval snad jedině Suicide sqad. A pak ještě jeden, ale ten nemohu ani zmiňovat."
Co je v tom ukryto? Hned v první větě píši, že téměř všem se podařilo propracovat na blog, čímž přímo odkazuji na to, že tu něco chybí, že tu něco není. V následující větě přikládám trošičku silnější indicii v podobě "které si již odbyly svou premiéru". Touhle větou jsem dal najevo, že některé filmy zkrátka ještě svou premiéru za sebou nemají. No a poslední věta mluví sama za vše, když tvrdí, že ji ani nemohu zmiňovat. Proč? Protože film na svou premiéru ještě čeká. Nějaký takový film snad je?

Asi nebude žádným tajemstvím ani překvapením, když prozradím, že se jedná o film Assassin's Creed. Jakým filmem ve výsledku bude, není podstatné. Podstatné je, že zde musí dojít k dalšímu doznání. Původně jsem plánoval udělat celý prosinec měsícem AC. Čímž jsem myslel, že každý den zasvětím článek některé z oblastí. Ať už o příběhu globálním, tak o jednotlivých titulech až po všechny vedlejší dodatečné příběhy a třeba tak navnadím i ty nezasvěcené. Nápad se mi zdál zajímavý, jenže po logickém uvážení jsem samozřejmě dospěl k názoru, že krmit někoho 24 dní vkuse články o "herní" sérii, může zaujmout jen ty, kteří už fenoménu propadli. Co tedy s tím, že?

Rozhodl jsem se tedy od tohoto formátu ustoupit. Stále jsem chtěl ale zachovat asasínskou tématiku. Nebo jak je v sérii zvykem, nějak šikovně ji ukrýt na pozadí. Chápu, že to momentálně vypadá tak, že se vám snažím říct, že jsem ve skutečnosti celou dobu psal o AC. To jsem tím však říct nechtěl. Propojení se sérii mělo spočívat v tom, že ne vždy je vše tak jak se zdá a vše jde vidět na první pohled. Stejně jako v životě. Chce to se na věci dívat tím správným pohledem. Nevadí, když se to stane jednou, protože díky tomu má smysl koncepce skutečného přátelství. A zde se pomalu začínám propracovávat k mému dárku, který pro vás mám.

K příležitosti měsíce filmu Assassin's Creed vám daruji Orlí zrak. S jeho pomocí budete moct vidět jednotlivé články mýma očima. Uvidíte věci, které jsou napsány mezi řádky. Zjistíte, že pravda je vždy jen to, co je vám souzeno vidět, dokud se ji nepokusíte odhalit sami. Asi trošku předbíhám, ale doufám, že vás to přiměje ukázat "zač je toho loket".

Abyste to však neměli úplně jednoduché, uvidíte předchozí články jiným pohledem, to však neznamená, že jejich myšlenku jako celku vám hned odhalím. Na tu budete muset přijít sami. A pamatujte. Stačí málo k tomu, aby se lidé semkli. Někdy stačí slovo a bojujeme společně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama