Měli bychom

9. prosince 2016 v 0:00 |  Vánoce 2016
Samozřejmě, že měli, ale co? Odpověď je skryta hnev v názvu článku! A vy to nevidíte! Čímž jsem utrousil další globální indícii. Tak tedy...Téma palčivější než čili omáčka v asijské restauraci. Týká se to nás všech. Každým dnem. Někteří se snaží a chtějí tyto chyby ostatních napravit. Někdy však marně. Velice často marně. A je to smutné a ostudné. Všichni bychom se nad tím měli zamyslet. Vy to stále nevidíte, že? Oukej. Pokusím se tu větu přepsat ještě jednou tak, abyste to pochopili i vy.

Téma palčivější než čili omáčka v asijský restauraci. Týká se to nás všech. Každej den. Někteří se snaží a chcou tyto chyby ostatních napravit. Někdy však marně. A je to smutný a trapný. Všichni bysme se nad tím měli zamyslet. Vy to stále nevidí... No a dál už vlastně nic, protože BYCHOM se dostali do nekonečné smyčky.

Každopádně, pokud to stále nevidíte, zkusme zaútočit na jiný smysl. Sic sluch. Řekněte si prosím nahlas "bysme" a "bychom". Možná raději v opačném pořadí, protože "bysme" vám musí zákonitě urvat uši! A to je jen špička ledovce. Vypisovat každý jeden prohřešek vaší české zásoby by zadalo na víc než jeden článek.

Netvrdím, že byste všichni měli mluvit jako chodící slovníky, ale v rámci zachování krásy českého jazyka se prosím pozastavte alespoň nad slovy, jako jsou "bychom" a "chtějí". Konec konců i já se mnohdy utnu.

#MilujiČeštinu


Přečtěte si článek i Orlím zrakem. Klikněte na obrázek níže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama