Já a lhář?

10. prosince 2016 v 0:00 |  Vánoce 2016

To snad nemyslíte vážně. Až bych skoro řekl, že se jedná o závažné obvinění :O Úplně mi to rozhodilo můj prosincový plán. I když, nebyl bych to já, kdybych to nedokázal přetvořit tak, aby vše zapadlo, tak jak by mělo. Vše ale popořádku. Z čeho, že jsem to byl nařčen?Všechno se to točí ohledně včerejšího článku s názvem "Měli bychom" (a jo, když na to kliknete, dostanete se na onen článek). Z několika různých zdrojů, které nebudu jmenovat, mi přišla zpráva o tom, že jsem nedodržel slovo, které jsem letos z praktických důvodů pro jistotu nedal, a že jsem nevydal článek k 9.12.2016. K tomu samozřejmě mohu říct jedinou věc. Podívejte se na datum vydání. To ošulit nemohu. Čímž jsem tohle nařčení smetl z pomyslného stolu jednou provždy...

Teď však k samotnému pojmu lhář. Co to tedy vůbec znamená? (No vypadá to, že než svátky veselí a míru jsou to spíše svátky otázek). Podíváme-li se do slovníku (na wikipedii, která je *100% pravdivá... ehm), zjistíme, že slovo lhát znamená: "vědomě říkat lež". Takže se pojďme podívat, co to znamená lež. A tady jsem byl překvapený i já. Ne tedy tím, co to lež je, ale jak rozsáhlý příspěvek na wikipedii. Posuďte sami. Ne, že by snad článek jako takový byl extrémně dlouhý, ale pro význam jednoho slova. A pak mi to došlo. Lež je velice komplikovaná věc. Což se vám snažím vysvětlit prakticky celou dobu existence blogu a jednou bych se ji v některém článku chtěl komplexněji věnovat. Každopádně pro naše účely nám bude stačit věta: "Lež je typ klamu mající formu nepravdivého výroku, zpravidla s vědomým záměrem oklamat druhé za účelem získání nějaké výhody či vyhnutí se trestu."

Z tohoto hlediska je tedy jasné, že jsem se jakožto lhář neprovinil. A moudro na závěr jste napříč blogem již několikrát mohli zahlédnout.

"O podvod se jedná jen tehdy, když vám na to přijdou."
- Al Bundy

*Na wikislovníku, či jak se ten nesmysl jmenuje je kupříkladu uvedeno, že synonymum k slovesu "lhát" je "neříkat pravdu", což není ani zdaleka přesné.

Přečtěte si článek i Orlím zrakem. Klikněte na obrázek níže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama