Co bychom měli?

22. prosince 2016 v 20:55 |  Vánoce 2016 orlím zrakem
Samozřejmě, že měli, ale co? Odpověď je skryta hned v názvu článku! A vy to nevidíte! Čímž jsem utrousil další globální indícii (Nic jako globální indície není. Všechno je už dávno vyřčeno.). Tak tedy...Téma palčivější než čili omáčka v asijské restauraci (Pzn.: Toto mě napadlo při sledování Fresh off the boat- doporučuji, Constance Wu je skvostná! A také to částečně píše a produkuje Matt Kuhn- jo, to je ten, co napsal několik epizod HIMYM). Týká se to nás všech. Každým dnem. Někteří se snaží a chtějí tyto chyby ostatních napravit. Někdy však marně. Velice často marně. A je to smutné a ostudné. Všichni bychom se nad tím měli zamyslet. Vy to stále nevidíte, že? Oukej. Pokusím se tu větu přepsat ještě jednou tak, abyste to pochopili i vy.

Téma palčivější než čili omáčka v asijský restauraci. Týká se to nás všech. Každej den. Někteří se snaží a chcou tyto chyby ostatních napravit. Někdy však marně. A je to smutný a trapný. Všichni bysme se nad tím měli zamyslet. Vy to stále nevidí... No a dál už vlastně nic, protože BYCHOM se dostali do nekonečné smyčky.

Každopádně, pokud to stále nevidíte, zkusme zaútočit na jiný smysl. Sic sluch (Nebo orlí zrak). Řekněte si prosím nahlas "bysme" a "bychom". Možná raději v opačném pořadí, protože "bysme" vám musí zákonitě urvat uši! A to je jen špička ledovce. Vypisovat každý jeden prohřešek vaší české zásoby by zadalo na víc než jeden článek.

Netvrdím, že byste všichni měli mluvit jako chodící slovníky, ale v rámci zachování krásy českého jazyka se prosím pozastavte alespoň nad slovy, jako jsou "bychom" a "chtějí". Konec konců i já se mnohdy utnu.

Nesnažte se češtinu vyštípat. Z těchto názorů, kdy jste pro to, aby všechny pořady běžely v původním znění, aby se nic nepřekládalo, aby se zamezilo českému dabingu, se mi vyloženě zvedá kufr. Nejste nic než banda pokrytců. Tváříte se hrozně "cool", protože je pro vás angličtina hrozně snadná, ale pořádně nezvládáte ani váš rodný jazyk. Nemluvě o tom, že se snažíte lézt do prdele někomu, kdo ji má prohnilejší, než souhrn všech padlých v Živých mrtvých (pro vás "cool hipstery"- to je českný název pro The walking dead), vzhledem k tomu, jaké sračky padají z otvoru na druhé straně...

#MilujiČeštinu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama