2017- Na co do kina #2

16. prosince 2016 v 0:00 |  Vánoce 2016

Vím, na co jste čekali. Na "ČSFD je doupě idiotů" Orlím zrakem. Bohužel, to se nekoná, jelikož tam není nic, co byste měli vidět extrémně "mýma očima". ČSFD je zkrátka plné idiotů a tím to hasne. Místo toho se podíváme na druhou várku filmů, kterou jsem vám slíbil připomenout.Ještě než přejdu k samotným filmům, chtěl bych upozornit na jednu podstatnou věc a to hned k prvnímu z výčtu. Nikdy bych nevěřil, že už název filmu může být krajně "spoileroidní", ale je to tak. Takže pokud nejste obeznámení s celým filmovým světem okolo Vetřelce, možná doporučuji tenhle popis přeskočit. A tím myslím opravdu celý, od klasiky Vetřelce přes Vetřelec vs Predátor až po... no vždyť vy víte. A nemůžete říct, že jsem vás nevaroval.

Vetřelec: Covenant

Co je to za film?
Docela podstatná a důležitá otázka a zároveň důvod, proč jsem vás prvně varoval o celém tomhle universu. I když nám název napovídá, že se tady objeví ikonická "ještěrka z kosmu", není to tak úplně pokračování původní kvadrologie. Kdepak. Tohle je totiž sequel k Prometheovi. Já vás varoval. To a pak je to taky prequel k prvnímu Vetřelci. Komplikované? No to nezapomeňte, že souběžně probíhá natáčení Vetřelce 5, který vlastně bude Vetřelcem 3, protože události z 3 a "4" zde budou považovány pouze za sen v kryospánku. Jo tahle série se s tím nebude srát.
Proč jít?
Dvě slova. Ridley Scott. Ano, to je přesně ten člověk, který stojí za původním Vetřelcem ze 79. Pro vysvětlení. Ridley nikdy nebyl úplně spokojen s tím, kam se jeho dílo ubíralo, když jej pustil, ať si s ním "dělají, co chtějí". A z tohoto důvodu se rozhodl Promethea jen tak nevzdat a pokračovat ve své vizi. A i když Prometheus byl film, který se jen jako chytrý tvářil, jistá hodnota a myšlenka v něm byla. Přidejme k tomu ještě skutečnost, že nám Ridley slibuje poctivou hororovku a čeká nás film, na který zkrátka stojí za to jít. A to celé jen utvrzuje mou teorii o námětu temna pro filmový rok 2017... Jo a hraje tam Fassbender. Ale to já jen tak...

Válka o Planetu opic

Co je to za film?
Důkaz, že oživovaní některých klasických značek nemusí být vyloženě jen ždímání peněz. Když to vezmu přímo z osobního úhlu pohledu, k fanouškům původních filmů o Planetě opic, nijak nepatřím. Nepomohla tomu ani pozdější verze Tima Burtona. Zkrátka mi námět nikdy nepřišel až tak moc zajímavý. Pak přišly tyhle "prequely". V uvozovkách píši proto, že pokud jsem správně vyrozuměl, nejsou tyhle filmy nijak napojeny na původní klasiku. Jak říkám, původní filmy si až tak nepamatuji, takže mě klidně opravte, podle jisté synopse nebyl Caesar původním opičákem. Každopádně. Válka o Planetu opic navazuje tam, kde druhý díl téhle trilogie skončil. Takže, pokud jste jej neviděli, koukejte to napravit!
Proč jít?
Tady se to snad ani nedá popsat. Jednička přišla s úplně prvotním nádechem reálna do dnes již spíše karikaturicky působícího sci-fi a dvojka okořenila vyprávění o trošku více akce s nastíněním prvotních komplikací mezi druhy (scéna, kdy komunikují opice pomocí znakové řeči, načež se Ceasar rozčílí, vzpřímí se a promluví, považuji dodnes za jednu z nejlepších scén filmové historie). A v tomhle díle to vyvrcholí. Protože, pokud lidstvo prohraje, změní se Země v... přesně tak. A hlavně! Andy fckin' Serkis! Kdo, že to je? Hrál pravděpodobně v jednom z vašich oblíbených filmů a vůbec o tom nevíte. I když vás nejvíce uchvátil v roli Glooma, mě si získal ve filmu King Kong, kde hrál... King Konga. Ano, tenhle týpek se umí šikovně křivit a napodobovat nejrůznější tvory. A v téhle trilogii propůjčil pohyby nejedné opici. Je to pán... A já si jdu hned pustit Zrození a Úsvit Planety opic, protože jsou to fakt kulervoucí filmy!

Ghost in the shell

Co je to za film?
Svým způsobem to může být velice přelomový film. Proč, ptáte se? Jedná se o film založený na japonském anime, které je založeno na japonské manze. V tomhle bodě si patrně řekněte, že to bude strašně přeplácaná sračka, když je to podle natočená podle nějaké úchylné zvrhlé chapadly prolezlé (hehe- chapadly prolezlé) kreslené "pohádky". To, že jsou japonská anime kvůli svého kresleného kabátku zbytečně odsuzována, je dost možná námět na samostatný článek. Moc tomu nepřidává ani skutečnost, že se Hollywood už nejednou pokusil námět z japonských sérií "ukrást" pro sebe a umístit jej na velká plátna a nedopadlo to zrovna dvakrát dobře. Tenhle film by mohl být jiný a otevřít mnoha lidem oči, aby se japonské tvorby nebáli a dali ji šanci. Tenhle film by mohl být právě tím, který jednou provždy změní to, jak lidé na japonskou tvorbu nahlíží. Držme palce, ať se to povede!
Proč jít?
Vám ty důvody výše nestačily? Dobře v tom případě dodám, že hlavní herecká úloha připadla na Scarlett Johansson, která dle předlohy běhá velkou část příběhu spoře oděná. Stále málo? Pak se podívejte dole pod článkem na trailer a jeho vizuální zpracování. A i když jsem osobně anime předlohu neviděl (ale nebojte, chystám se), podle ohlasů je až děsivé věrná.

Padesát odstínů temnoty

Co je to za film?
Předpokládám, že tohle je docel zbytečný odstavec, ale pro jistotu. Jedná se o pokračování jednoho z nejkomentovanějších filmů loňského roku.
Vážně? Proč jako na tohle chodit?!
Jednak se sluší říct, že to filmu dlužím, vzhledem k tomu, že jeho první díl přiměl díky mému "střízlivému" názoru některé z vás důvěřovat mým filmovým hodnocením (ne, recenze se tomu neodvažuji říkat). Dalším faktorem proč jít je skutečnost toho, že seč se nejedná o bůhví jak hluboký velkofilm, stále má něco, za co si zaslouží být spatřen. Z mého pohledu především proto, že se klasifikuje do sekce "romantických" filmů, které jsou tuctově natáčeny jako přes kopírák až tomu musí být blivno i největším milovníkům sladkostí a cukrovkáře musí odvážet rovnou na JIPku. Tahle série do tohohle žánru přidává alespoň něco nového. Otázkou možná zůstává, jestli se tvůrcům podaří udělat dvojku něčím zajímavou, nebo vyšťavili už všechny myšlenky v prvním díle. To a taky skutečnost velkých rozporů v tvůrčím týmu, především ze strany samotné autorky, vzbuzuje (můj) zájem tenhle film vidět. A v neposlední řadě, nesmíme zapomenout na to, že film nese název Padesát odstínu TEMNOTY, což opět nahrává mé teorii. Nemáte zač...

Druhá várka filmových tipů pro rok 2017 je za námi a ještě nás nějaký ten film čeká. Tedy filmy, které dle mého názoru stojí za zmínku. Vzhledem k tomu, že k Vetřelci: Covenant neexistuje trailer, přikládám video, kde vám režisér Ridley Scott něco málo prozradí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama