2017- Na co do kina

6. prosince 2016 v 0:00 |  Vánoce 2016

Jak jsem (bohužel) slíbil, je zde článek na jaké filmy příští rok do kina. Letošní rok byl plný kvalitních snímků a téměř všem se dostalo vlastního prostoru zde na blogu. Z těch, které si již odbyly svou premiéru a nějakým způsobem mě zaujaly, se zde nepropracoval snad jedině Suicide sqad. A pak ještě jeden, ale ten nemohu ani zmiňovat. To je však rok minulý. Pojďme se podívat na rok nadcházející. Pokusím se to však vzít z trošičku jiné strany. A nebo ne? Že byste se konečně dočkali normálního článku? No, kdo ví...


Výčet kvalitních a "kvalitních" filmů pro rok 2017 by byl samozřejmě mnohem větší. Rovnou se chci vyhnout filmům jako jsou Strážci galaxie vol. 2, Star Wars VIII atd., protože tyhle tituly jsou nám médii asi nejvíce propagovány a o jejich existenci víte stejně tak dobře jako vaše sousedka o tom, proč si ti sousedé s bílým psem nekupují margarín, ale máslo.
Takže na co tedy a proč? (vzhledem k tomu, že má blog problém s umisťováním videí doprostřed článku, dávm všechny trailery až pod něj.)

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Co je to za film?
Tak tady snad ani nepředstavovat. Pláže, exotické prostředí, Johnny Depp. Co by mohl Disney s touto kombinací pokazit? Vzhledem k nápadu zasadit děj ze značně velké části do Londýna asi hodně. Tohle poslalo pirátskou sérii hodně ke dnu. Rovnou až do skříňky Davyho Jonese (sakra, některé věci se asi vážně překládat nemají- což došlo asi i lidem z distribučního, když změnili název z Mrtví muži mnoho nepoví na Salazarova pomsta).
Proč tedy jít?
Poslední díl byl tak špatný, že překonat jej by vyžadovalo značné úsilí. Navíc přece je tam stále Johnny Depp a opět se k němu připojí i Orlando Bloom. No a rozhodně nesmíme zapomenout na novou zápornou postavu, která vypadá značně originálně a "charismaticky". Už jen to jméno- Salazar.

Power Rangers

Co je to za film?
Vzhledem k tomu, že beru v potaz, že můj blog nemusí nutně číst 90kové děti, pokusím se vám to trošičku přiblížit. Moc sice nevím, co vaše generace dělala ráno o víkendech. Vzhledem k dnešním mladistvým dost možná to, co děláme teď my- totiž střízlivíme. Nicméně my ráno vstávali a koukali na pohádky. A jednou z nich byli Power Rangers. Tedy tehdy ještě Strážci vesmíru. Děj každého seriálu byl prakticky stejný. Hlavní záporak vždy vyslal monstrum, které vypadalo jako ze špatného hentaie odehrávajícího se v Černobylu, terorizovat město. Strážci se na něj vrhli, načež se záporak rozhodl monstrum zvětšit, aby mohli strážci přivolat své zordy a bojovat s ním na stejné úrovni. A takhle se to opakovalo snad 200 dílů. A věřte nebo ne, my hltali každý jeden díl.
Proč tedy jít?
Z vyjádření tvůrců a z traileru lze jasně vidět, že se filmaři vydali trošku jinou cestou a film působí dospěleji. Ve výsledku to stejně bude obyčejný "superhrdinský" akčňák, ale ne nutně špatný akčňák. Takový ten klasický akční film, který nenadchne, ani neurazí a dá se u něj parádně vypnout. Do toho zkusme přisypat trošku té nostalgie a může vzniknout zajímavý počin...

Rychle a zběsile 8

Co je to za film?
Jako vážně? Tuhle dojnou krávu neznáte?
Proč jít?
I přes to, že nejsem nějaký obzvláště velký fanda téhle série, co se návštěv kina týče, je tady něco, co se musí nechat. Poté co jsme viděli nekonečně dlouhou runway, přeskok z jednoho mrakodrapu do druhého, nebo třeba seskot s auty s padákem, si člověk říká s čím šíleným vlastně mohou přijít v následujícím díle. A tahle zvědavost mi za to docela stojí. K tomu ještě přičtěme skutečnost, že 8. díl má započnout novou "trilogii" a o psychotické bláznivé scény nebude nouze. A nesmíme zapomenout ani na potencionální spin-offy o Hanovi a... té, co ji hraje Gal Gadot. Milk me, baby!

Plnohodnotný trailer má dorazit 11.12.2016.

Kong: Ostrov lebek

Co je to za film?
Klasika všech klasik! I když ne tak docela...
Proč jít?
Že už jste King Konga viděli a nemáte důvod se dívat na ten stejný nekonečný příběh znovu? Tak zaprvé už jej netočí Peter Jacskon, takže film nebude mít 3 hodinovou stopáž (SE dokonce 201 minut!). Dalším důležitým prvkem je obsazení. Loki, Nick Fury, Fred Flintstone... Tak nějak jsem předpokládal, že herce podle jména úplně nepoznáte. No a třetím zásadním prvkem je, že ani... a teď POZOR SPOILER... děj nebude úplně ten klasický, na který jste zvyklí. V tomhle Kongovi totiž půjde o to, že opičák něco důležitého střeží právě na Ostrově lebek. Co, to si budeme muset počkat až do premiéry. A ještě jeden SPOILER. Vězte, že na konci vás nečeká žádné srdceryvné loučení s přerostlým opem, protože v tomhle určitě nezařve. Pamatujete si na poslední Godzillu (2014) od Garetha Edwardse? No tak s touhle ještěrkou studia plánují do budoucna společný film, kde si dají do držky. No, ne že by to byl úplná novinka.

Tohle byl jen nepatrný výčet filmů, které by si z jistých (zmíněných) důvodů mohly zasloužit vaši pozornost. V průběhu prosince se podíváme ještě na některé další nadcházející tituly. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama