Proč vyhrál CW Team Iron Man

7. května 2016 v 13:20 |  Můj Blog
Beník s tím druhým týpkem, který je pravděpodobně nejlepší špión na světě (chápej, stačí mu brýle a už ho nikdo nepozná), si můžou jít dát voraz, protože teď si budou dávat do držky jiní hrdinové... A Kapitán. Jo jo. Občanská válka dorazila do kin (ta představa jak po sobě lidé hází dlažební kostky v kině je sice vtipná, ale myslím tím tu Marvelovku) a to znamená jediné. Že musím podat jednoznačný report o tom, kdo to nakonec vyhrál... Chci říct, report, proč to Iron Man vyhrál. A jelikož se bez konkrétních příkladů nedá vysvětlit proč, bude tenhle článek tentokrát obsahovat mnohem více SPOILERŮ, než obvykle. Já vím, říkám to pokaždé, ale přece jen...Ono by se to asi dalo shrnout velice jednoduše. Je to sakra TONY STARK! Jak by mohl Iron Man s kýmkoliv prohrát?! No jasně, že nemohl, proto se raději zaměřím na to, proč byla Iron Manova ideologie správná a proč je "kápo" největší pokrytec Marvel universa.

KONFLIKT

Tahle věc se dá už vyčíst jednoznačně z traileru, přesto se ji pokusím trošičku rozebrat. Parta nýmandů si naprosto anarchistickým způsobem "zachraňuje" svět. Sem tam to sice někdo odnese, ale tak co? Ztráty na životech jsou přece povoleny vždycky, když jde o záchranu planety, ne? Možná by ale někdy nebylo na škodu se nad tím trošku pozastavit a zamyslet. DUH?! Nelze se proto divit, že časem si toho opravdu někdo všimne a je třeba zakročit. No a zde přichází Tony, který jako zdravý, logický uvažující člověk s nabídkou souhlasí. Je třeba si uvědomit, že je vždy potřeba nějaké vyšší moci, která tomu může šéfovat. Ne, nikdy si nemůžeme být všichni rovni. To je blbost. Kdyby to bylo naopak, každý by měl stejnou pravomoc a pravděpodobně by lidstvo vymřelo dříve než by nastala první světová, křížové výpravy, nebo nedej bože, než by do kin přišel Deadpool! A Jurský park. A můj blog... Každopádně jde o to, že ta myšlenka je správná. Bez vedení je to anarchie.

OPONENT

A co na tohle Kápo? Tak především, když mu ukazují všechna ta úmrtí, která jeho sebevražedná skvadra (nemyslím tam tu) provedla, řekne jen důležitě: "To by stačilo." On se vlastně ještě cítí dotčený a zraněný. Víš co, Kápo? Víš koho to neranilo? Všechny ty oběti, protože jste je SAKRA zabili! A aby toho nebylo málo, Kapitán Portoriko nejen že nepodepsal jediné kloudné řešení, začal jako obvykle jednat na vlastní pěst a to ještě tím způsobem, že se rozhodl ochraňovat teroristu podezřelého z vraždy krále Wakandy (ne, nehledejte na mapách, je to fiktivní země)... Dobře, sice ho "Zimáček" nezabil, ale na to by se přišlo, kdyby Kapitán celý proces zadržení nezdržoval a Zemo, by se tak k němu nedostal dříve... Jo, málem jsem zapomněl. Zemo je v tomhle filmu jakože "záporák". To jen pro veřejnost. My víme, že je asi nejkladnější postavou celého filmu.

"SPRÁVŇÁK" KÁPO

Všichni hrozně víme, jaký je Kápo správňák a jak je šlechetný a hrozně moc čupr a chce zachránit celý svět a má u řiti, že by vědomě zabil teenagera. Snad abych to vysvětlil. Díky "skvělému" marketingu všichni víme, že se ve filmu objeví i Spider-man. Chtěl jsem napsat "mihne", ale on se tam vážně objeví na delší dobu, než na mihnutí. Celá věc se má tak, že v jedné ze scén hodí na nebohého Spíďu letadlo. Ne, byl to náklaďák. Nebo možná (nejpravděpodobněji) budova. Jedno z toho. Vzhledem k tomu, že všichni dokázali odhadnout, že je to ještě dítě a vzhledem k tomu, že nikdy před tím si nemohl otestovat jeho skutečnou sílu a schopnosti, je to vlastně sketa, co chtěla zabít puberťáka. No jasně, puberťáci jsou někdy na zabití, ale vždyť je Kapitán přece ten správňák, ikona všech mladých, které klidně sejme, jen aby ochránil zločince... ehm. Spíďa sice budovu udrží, ale řekněme si to narovinu. To Kapitán nemohl vědět.
Další jeho značně ušlechtilý čin je v okamžiku, kdy pochová takovou tu dívčinu z prvního Kapitánova filmu, aby se zhruba o 5 záběrů později mohl vyhryznout z její neteří. To je sakra zvrácené! Vezmeme-li v úvahu, že je to vlastně 70 letý panic...
A v neposlední řadě, kdyby nebyl tak paličatý, nedělal zbytečné rozbroje, nedopadlo by to pro jednoho z členů tak fatálně. Teda asi ne tak fatálně, jak myslíte, ale být ochrnutý od pasu dolů rozhodně taky není žádná výhra...

#TEAMIRONMAN

Pokud jste spíše na straně Kapitána přejděte zde.

A TEĎ TO JAKO VŽDY NEZAUJATĚ SHRNEME...

Teda ne my, ale spíše jen já. Každopádně. To, co tvůrci od začátku tvrdili, se naplnilo. Obě strany konfliktu mají rozumné argumenty a rozhodnout se pro jednoho či onoho není tak jasné, jak by se mohlo zdát. I když už Avengeři dokázali, že se dá pracovat s větším počtem hrdinů v jednom filmu, u CW jich bylo podstatně více a musím říct, že jisté obavy z toho museli mít všichni. Nakonec ale dostaly všechny postavy přesně tolik prostoru, kolik bylo potřeba. Vyjma tedy jediné. Sice záporáka Zema. Narovinu ten film ale vůbec nebyl o něm. Byl zkrátka jen tím potřebným hnacím motorem pro celou zápletku a i když si neuzmul tolik místa na plátně, uznání si rozhodně zaslouží a je jednoznačně nedílnou součástí filmu.
U takového giganta jako je Disney a potažmo Marvel je asi zbytečné řešit věci jako jsou vizuální a zvuková stránka. To všechno funguje, šlape, je efektní a celé dohromady působí přesně tím dojmem akčního superhrdinského filmu. Dokonce i Spider-man, který mě z trailerů neskutečně děsil ve výsledku vypadal skvěle. Mám sice menší podezření, že v traileru jsou záběry, které snad ještě neprošly posledními úpravami, ale o to teď asi nejde.
Co mě naopak u filmu trošičku zklamalo je marketingová stránka. Chápu, že přítomnost všech prozrazených hrdinů natahá do kina masy lidí, ale tak nějak film ztrácí veškeré překvapení. Nebylo to tak, že by trailer odhalil celý film, ale tak nějak tak chybí ten "wow moment", kdy vám spadne brada, protože se na plátně objevil někdo, koho jste tam nečekali. V tomhle ohledu film překvapí především lidi, kteří mají v podvědomí komiksovou verzi Občanské války, a kteří čekali možná trošičku jiný konec.

Když to tedy vezmeme kolem a kolem, je to skvělý film, plný skvěle napsaných postav, líbivých efektů, výborného ozvučení (na daný formát), bohužel však bez řádného okamžiku překvapení, který filmu hrozně ubírá. Přes to všechno si ale myslím, že následující Avengeři budou mít velký problém tuhle superhrdinskou týmovku trumfnout a nezachrání je ani příchod Chrise Pratta a jeho Strážců.

85/100

"Dnešní autentická věta točící se okolo filmu pravděpodobně nebude, protože by to bylo zkrátka strašně dlouhé na rozepisování. I když ono už je to teď asi dlouhé. Na každý pád, kdybyste stále nevěděli, kdo tu válku vyhrál, byl to jednoznačně Deadpool, protožeee... No jen jukněte níže."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama