7 důvodů, proč nepouštět Lvího krále svým dětem... Sousedovic dětem ho klidně pusťte

10. dubna 2016 v 0:41 |  Můj Blog
Tohle jsem měl jednoznačně udělat už dávno. Disneyovky jsou naprosto boží, o tom žádná, horší je to však s jejimi diváky. Nikdy nepochopí pravou podstatu filmu a co hůř, pak se ji snaží vnutit svým vlastním potomkům. A zrovna Lví král je tak zvrácený počin, že vám z něj bude jako s kocovinou v práci... V práci, kde děláte degustátora alkoholu.Je to tak zvrácená pohádka, že vlastně ani nevím, kde začít. Nic tam nedává smysl, vše je plné perverzností, urážlivého obsahu, rasismu a diskriminace...

1. Tyranie


Tak si to shrňme. Mufasa zaučuje svého synka do koloběhu života slovy (a teď parafrázuji):

"Ano, jíme antilopy... Ale když zemřeme, naše těla se promění na trávu. A antilopy jedí trávu. A tak se uzavírá koloběh života... Teď když mě omluvíš, jdu přehnout tvojí mámu nebo jednu z tvých tetiček. Jelikož jsem jediným samcem v naší smečce, je ti jasné, že je Nala vlastně tvoje ségra, že jo? O tom ale až později."

Tak nějak to tam bylo řečeno... Plus mínus antilopa. Každopádně si představte žít v takovém království jako běžný občan. Jako antilopa. Když se vaše hlava státu/král/diktátor rozhodne nažrat, tak vás prostě zabije a sežere. Fuck it a nazdar. Chcete se ale najíst vy? "Bitch please, počkej až zkapu a proměním se na trávu." Jo zní to jako utopie. Pokud jste nahoře... Myslím, co se sociálních poměrů týče.

2. Rasismus


Jaký to úžasný král. Jaké to úžasné království. Kde všichni žiji v míru a pospolitosti... Pokud teda zrovna král nedostane hlad. Anebo pokud nejste sakra hyena! A proč? Na to žádné logické vysvětlení v celém filmu není. Zkrátka je neměl rád, tak je poslal za hranice na... sloní hřbitov? Už jen to je značná zvrácenost. Představte si, že zemřete, ale nemůžete být pochování ve své vlasti. Místo toho vaše ostatky pohází za hranicemi a ještě o tom vznešeně mluví jako o hřbitovu. Budu citovat Deadpoola a řeknu: "Ty jedna sadistická p..." Oukej. Tohle prý čtou sem tam i děti, takže...
Když se tedy na to celé zpětně podíváme, naskýtá se jen jedno logické vysvětlení. Hyeny, jak známo, jsou mrchožrouti. Což znamená, že živí mrtvolami. A to by popíralo celou tu teorii "proměníme se na trávu".

3. Lví orgie


Člověk asi ani nemusí používat wiki, aby věděl, že taková klasická lví smečka čítá jen pár samců a mnohem více samiček. Vzhledem k tomu, že v poslední části filmu jsou všude jen lvice a nikde žádní lvi, je zcela jasné, že jediní mužští zástupci smečky byli Mufasa a Scar. Takže všechna lvíčata mají evidentně stejného otce- Mufasu. A ano, směřuje to přesně k tomu, že Simba a Nala, kteří pak založí nový hlavní rod, jsou v podstatě sourozenci. A aby toho nebylo málo, wiki uvádí, že smečku samic většinou tvoří lvice, které jsou příbuzné. Takže je dost možné, že jsou zároveň i bratranec a sestřenice. Krásná pohádka pro děti, že? Ano, vím, co budete namítat. Při převzetí smečky nový alfa samec zabije ostatní mláďata pro zachování své nejsilnější pokrevní linie. Tím pádem je možné, že otec Naly mohl být Scarem zabít během Simbovy dovolenky s Timonem a Pumbou. Má to bohužel háček. Tohle vyvražďování mláďat totiž platí jen za předpokladu, že jsou mláďata tak nějak ještě mláďata. Jinými slovy, nejsou sexuálně zralí. V překladu: Ne, žádní jiní lvi tam nebyli a Mufasa je zkrátka více prase než Pumba.

4. Timon a Pumba sledovali Simbu a Nalu při... řekněme reprodukci...


Ne vážně. Jistě si vzpomínáte na tu pasáž, kdy spustí Elton "Can you feel the love tonight". Ta písnička se původně měla jmenovat "Let's make the love tonight". Čirá pravda!... A co se "Can you feel the love tonight" týče, je mi jasné, že ji teď nebudete moct tak týden dostat z hlavy. Jo, nemáte zač.

5. Životní přístup


Další "skvělá" pohádka, která učí děti životnímu přístupu á la "měj kurva v piči a pak si to nakráčej jako největší kápo".

6. Rafiki


S tímhle psychopatickým feťáckým opičákem zkrátka není něco v pořádku. Už jen skutečnost, že je Rafiki mandril rýholící a ti nemají takto dlouhé ocasy. James Baxter (animátor) v jednom z rozhovorů uvedl, že je Rafiki zkrátka zmutovaný. Holy fckin' shiaaat! Na jakém matroši musíte ujíždět, aby vám takhle vyrostl ocas? ... Oukej, chápu, že teď to chce většina z vás doopravdy vědět. Ale co za vyšinutého magora by pustil ještě většího vyšinutého magora se silnou závislostí na drogách ke svému dítěti, aby jej potřel bůhvíčím... A jooo! Asi ten, co si myslí, že se po smrti promění na TRÁVU!!

7. Všechno ohledně Scara


Dobrá, tohle vysvětlit bude trošičku delší. Respektive tahle KLADNÁ postava je haněna a nikdo nevidí ty drobečky příběhu, které nám vykreslují ten smutný a dojemný příběh tohoto charismatického člověka... totiž lva. Co tedy o něm víme?

Scar je bratrem Mufasy, krále říše. Oproti svému bratrovi je menší a má tmavou hřívu (tohle si zapamatujte, je to důležité pro pochopení pointy). S největší pravděpodobností je tedy až druhorozeným synem a proto nemá na titul krále nárok. Je tomu ale skutečně tak? A teď nastane ta část, kdy se i skutečně něco naučíte. Barva hřívy lvů se odvíjí na základě jejich síly a role alfa samce smečky. Čím tmavší hříva, tím se jedná o silnějšího jedince. Znamená to tedy, že i přesto, že není Scar tak mohutný jako jeho (předpokládejme) starší bratr Mufasa, je silnějším z bratrů a zasloužil by si tedy vládnout on? Ale jen proto, že si jejich otec oblíbil staršího syna, byl nebohý Scar celou dobu v ústraní? Důvodem pro tmavou hřívu lva však může být ještě jedna příčina. Sice prostředí, ve kterém jedinec vyrůstá. V překladu to znamená, že mohl Scar trávit celé své mládí a dětství v nějakých nehostinných prostorách, jako mohly být nejrůznější jeskyně a podobně. Jeho fotřík musel být ale zmetek, když ho nechával v nějakých kobkách, zatímco rozmazloval toho prašivého mazánka Mufasu.

Tak či onak je zřejmé, že Scarovo dětství nemohlo být nikterak šťastné. Zamysleme se totiž i nad jeho jménem. Scar (anglicky jizva) jednoznačně odkazuje na jizvu u jeho levého oka. Na jizvu, se kterou se s největší pravděpodobností nenarodil*. A co víc, za celý film mu nikdo neřekne jinak. Je to asi jako byste změnili člověku, který přišel o nohu jméno na Pajda. Je tedy více než jasné, že nebohý Scar musel zažívat ukrutné dětství plné samoty, díky kterému se z něj stala tak silná osobnost. A o jeho komplexech a nedůvěře vypovídá i jeden zajímavý fakt z filmu, který vám zajisté utekl. Scar je jediný ze lvů, který má po celý film vytažené drápy.

Podtrženo sečteno se teď styďte. Většina z vás jste ho odsoudila do role záporáka, zatímco on jen zabil toho vyšinutého rasistického magora, který podporoval orgie, nechával své poddané pohřbívat mimo říši, nechal si radit od očividného feťáka a věřil, že se po smrti promění v trávu! Promění se v trávu!! "Vyhulíme dědu" pak nabírá úplně nový význam...

A nesmíme zapomenout na tu příšerně morbidní, nechutnou a brutální Scarovu smrt. Vždyť se na to sakra podívejte. Roztrhají ho zaživa!! Skvělý materiál pro děti... ehm... (bez "ehm" by to ani nebyl můj článek)

ZÁVĚREM

Je to Disneyovka a je skvělá. Nádherná a kouzelná animace, hudba... Jen je třeba umět se podívat o čem skutečně příběh je. Příběh o statečném jedinci, který chtěl něco změnit sám, ale stejně ho nakonec zradili vlastní... hyeny jedny... Heh. Chápete? "Hyeny". Ony to totiž... Oukej. Zajímalo by mě, jak zvrácená byla ta dvojka...
___________________________________________________________________________________________________________
*Co se týče jména Scar, nevyžaduje to dlouhé hledání, abyste zjistili, že jeho skutečné jméno je Taka. Na http://lionking.wikia.com/wiki/Scar si můžete přečíst nějaký stupidní a naprosto z prstu vycucaný příběh o tom, jak skutečně přišel k jizvě. Všichni ale víme, že to je jednoznačně Disneyho výmysl kvůli "mladším divákům". Asi něco podobného jako, když strejda George vysvětloval, proč upravil Novou naději tak, aby Han vystřelil až jako druhý- "aby mladší publikum vědělo, že neměl na vybranou a musel Greeda zastřelit". Takový bullshit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama