Jak moc to... nasrat... prostě Deadpool!

11. února 2016 v 0:51 | Nedoceněný piss-álek |  Můj Blog
Dobrý večer, ráno, či odpoledne (záleží na čase, kdy se oddáváte ČTENÍ) milí čtenáři. Rád bych se s vámi podělil o své dojmy z nového... Tohle by vážně někdo chtěl číst?! Jediný možný důvod, proč tohle číst je, že jste se nemohli nabažit filmu a tak chcete rozebírat své nadšení i jinak než koupí plyšového jednorožce. Protože jestli jste tenhle film ještě neviděli, automaticky spadáte do Deadpoolova "naughty listu". V horším případě do listu "všechno nejlepší k MDŽ". A jako vždy vás varuji, že článek bude pln SPOILERŮ! Ale prd, čurimrdi! Jediné, před čím vás mohu varovat je nálož úžasnosti! Vulgarismu. Možná bychom si měli ujasnit, kdo tohle píše. Ne nemuseli. Podstatné je, že jedná z úžasných vlastností tohoto filmu je, že se prakticky vyspoilerovat NEDÁ. Úskalím dnešního článku tedy budou spíše ty vulgarismy. Takže jen 15+ a nezapomeňte požádat mamku o svolení. A řekněte ji, ať mi brnkne. Moje číslo už má... A teď už jen vřele do čtení...
Celý film se dá vlastně říct jednou větou. Jeden sexy týpek, chránící jednu sexy kočičku, bojující proti britskému záporákovi, pod záštitou kokotské produkce, přeceňované režie a jednoho docela zbytečného camea. Ups. Spoiler.

Hned ze začátku musím říct, že je dost obtížné posoudit, jak může film působit na člověka maximálně nezasvěceného do tohoto universa a především bez jakýchkoliv znalostí Deadpoola jako postavy. Jednoduše. Jsem Pool. Dead. Zbytek zasvěceného publika však jednoznačně dostane to, co chce. Totiž Deadpoola. Jinak je to krásný rodinný film, ve kterém se kombinuje romance, akce, napětí, zábava, zkrátka vše. Absolutně nechápu důvod, proč je tento film zakázaný v Číně?! Vždyť jen nabízí cca 108 minut hrubého násilí, nahoty a angličtiny ve své kurevsky nejkrásnější obscénní podobě.

Jeden z mých kroků při psaní "recenzí", bývá většinou vytyčení té nejdůležitější zápletky, či důležitému momentu, které publikum opomene. U Deadpoola je to podobně jako u Jurského světa. Ani jakožto největší hnidopich nejsem schopný vytknout sebemenší nesmyslnost, debilitu (i když ona to je vlastně celé jedná velká debilita... Díky kámo!), nesrovnalost. Film začne, vy se začnete smát. Jen tak lehounce. Asi 5 vteřin a následně vám začnou slzet oči, doprovázené dušením se vlastními slinami (zdravím Kekete). Mimochodem prostor pro cizí sliny tady není, protože jestli přijdete jen o jednu vteřinu, je mi vás líto. Poté, co ze sebe vyklepete sliny, popcorn, mámu vašeho kamaráda (ale no tááák!), či cokoliv jiného, přichází mikroskopický okamžik, kdy dostanete příležitost se nadechnout. (Poznámka autora: Se zbraní u hlavy tohle ani jinak napsat nemůžu.). Teď vážně. Neser! Film je naládovaný jednou hláškou za druhou a to i v momentech, kdy byste to čekali nejméně. V rámci postupu příběhem je totiž nutné tu a tam zvážnit. A právě i v těchto okamžicích to dokáže Deadpool okořenit.

Pokud chcete být opravdu zapšklý hnidopich čurák, který zasluhuje MDŽ Francisova rozměru- jop, "pěstní" souboj nabírá nového rozměru, můžete říct, že i tohle je obyčejná lovestory, která se liší jen svým zaobalením. Protože i zde je motiv "udělám pro ni vše". Ale to byste museli být vážně... No?... No... Jen to řekni... Píča. Tenhle odstaveček jsem tu vlastně umístil jen proto, že už při odchodu z kina šlo zaslechnout pár kreativců tvrdících: "Tohle mě na těchhle filmech sere. Strašně to přehypují a pak to nestojí za moc. A taky jsem homo-buzno-kláda s debilním smíchem a říkají mi Šourek." Takže to spíše jen abyste pochopili tuhle záplavu komentářů "velkých" kritiků kreténů...

A teď KURVA vážně o filmu

Není zde do prdele nic, co by se tomuhle filmu dalo vytknout. Píši to s vědomím toho, že vás opravdu můžu přehypovat... Ne, ve skutečnosti nemůžu. To, co uvidíte zcela jistě překoná všechna vaše očekávání. Kdo by si pomyslel, že "superhrdinský" film natrhne prdel všem komediím, které cílí právě a jen právě na zábavu. Deadpool se s tím nesere. Značka neznačka, konkurence nekonkurence, zničí vám bránice čímkoliv, co se mu dostane pod ruku. A to samozřejmě i za cenu zesměšnění vlastní historie. Člověk má pak pocit, že všechno před Deadpoolem udělali úmyslně špatně, aby to pak mohli zesměšnit.
Morena je pohledá ženská (fakt je to její jméno!), T.J. Miller je zkrátka T.J. Miller se vším všudy, Ed Skrein, co by záporák je sice takový nemastný neslaný (jako by mu chybělo určité charisma), ale to je vlastně zcela jedno, jelikož celý frilm si pro sebe ukradl Ryan Reaynolds a Ryan Reynolds JE zkrátka Deadpool!
Hudební stránce se nedá také absolutně nic vytknout. Retro vypalovačky skvěle doplňují celý charakter filmu zbytek filmové hudby sice nezůstane v hlavě tak dlouho jako veledíla Johna Williamse, či Hanse Zimmera, ale rozhodně nespadají do kategorie "vypni už do prdele práce ten tetris".
Kdybych už vážně (ale opravdu kurva vážně) musel nějaký sebemenší detailek vytknout, uvedl bych asi tento. Příběh není vyprávěn klasickou formou představení hrdiny, zvratu v životě a následnou proměnou na "hrdinu". V tomto případě nás příběh rovnou vrhne do akce a veškerý origin je vysvětlován flashbacky. Což rozhodně není na škodu. Naopak. Pro daný formát nemohli tvůrci po ničem lepším sáhnout. Problém (no spíše "problém") je v jednom z posledních flashbacků. Ten kdyby byl o takových 30 sekund kratší, vůbec by to nebylo na škodu. Já vím, co si teď říkáte. "Třicet sekund? To jako vážně? To má být nadsázka?" Ne, opravdu jediná věc, která se dá na celém filmu vytknout je pouhých 30 sekund. A to možná přeháním. Možná by to stačilo i o 10 sekund. Až uvidíte, snad pochopíte.
A když opomenu tu kopu hlášek a vtipů na každém kroku, musím zmínit ještě jednu vlastnost filmu, která mě více než potěšila. Sic to, že i když to tady zavání typickým americkým happy-endem, Deadpool jej dokáže převrátit na zcela jiný "happy-end". Ne, že by to nějak zvlášť všechno změnilo, ale v opačném případě, kdyby nastalo jen ryze americké "žil šťastně až dokud neměl koho sekat na kebab", mohlo by to lehce znepříjemnit celkový dojem z filmu. To se ale neděje a Deadpool je pán.

Zkráceně: Deadpool se povedl na maximum a jen tak někdo ho asi hodně dlouho nepřekoná! #pansexual

100/100

1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000/100


"Dneska jsem v kině přišel o deštník a o cudnost. Nejlepší bezmála dvě hodiny masturbace v mém životě."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jsi schizofrenik. Jsi schizofrenik. | 11. února 2016 v 9:01 | Reagovat

:-)

2 Jakub Vrána Jakub Vrána | 13. února 2016 v 16:50 | Reagovat

Po hodně dlouhé době film na který jsem do kina šel hodně natěšen a zároveň k smrti vyděšen co z něho udělali. První film po dlouhé době..... co po dlouhé době... dost možná poprvé vůbec, který mě při odchodu z kina lákal přiletět zpátky ke kase a hned si koupit lístek na nejbližší promítání, odcházel jsem nadšený, s chraplavým hlasem a bolavým břichem, se slzou v oku, protože to bylo poprvé co jsem neudržel svou jinak relativně klidnou a nenápadnou náturu a smál jsem se v kině z plna hrdla společně se všemi dalšími lidmi. Po filmu jsem ani s parťákem nemohl rozebral jaká scéna byla obvzvlášť dobře provedená a když jsme se o to pokoušeli stejně jsme v podstatě sestavovali opravdu celý snímek dohromady. Klobouk dolů že se jim zrovna ve filmu o Deadpoolovi povedlo udělat pár scének, které byly vážné a měli hloubku a hlavu a patu a do filmu jako celku nádherně zapadly a neničily jeho celistvost. S vážnou hlavou jsem se snažil najít slabiny filmu, ale prostě se mi to nepovedlo a ty co tam jsou nestojí snad ani za zmínku. Tento rok jsem se těšil hlavně na Strážce Galaxie 2, ale už teď je mi jasné, že pokud se nestane filmový zázrak, nejlepším filmem roku 2016 se stal v druhém měsíci roku Deadpool. a teď jdu na ČSFD, po střížově blogu mým 2. go2 místem pro filmové recenze a připlácnu tomuhle červenému fešákovi 5/5 a pořádně velkou Chimichangu k tomu.

Zpracování filmu: 10/10
Děj: 7/10
Hudba: 10/10
Stvárnění Deadpoola : 10/10
Herecké obsazení : 10/10
(11/10 za fešáka z Galaxy questu, ten chlápek snad nezestárl o den CHCI HO VIDET VE VICE FILMECH!!!)

MUST SEE!

3 strizuv strizuv | 14. února 2016 v 12:47 | Reagovat

[1]:Ve skutečnosti je schizofrenie něco jiného než rozdvojená osobnost (Ale no tak sklapni, to nikoho nezajímá!)... A mimo to, jsem naprosto normální. Všechny mé vnitřní hlasy mi to říkají (Jop, takže vlastně děkujem.).

4 strizuv strizuv | 14. února 2016 v 12:55 | Reagovat

[2]: Oficiálně to korunuji na nejbožejší komentář na blogu. Čtu si jej už asi po 10. a pokaždé mě hřeje u srdce. Nebo zkrátka na místě, kde by mělo být, kdybych nějaké měl. Možná by nebylo na škodu, kdybys mu tu sem tam nějakou recenzi napsal jako článek. A TO by bylo boží!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama