10 podivných a zvrácených věcí na Pokémonech, které Vás donutí se zamyslet

2. ledna 2016 v 1:22 |  Můj Blog
No jasně, Pokémoni. "Kolik ti je? Pět?" Ach vy pokrytci. Všichni jste je žrali, patrně jste alespoň jednou zkusili nějakou hru a koupili si alespoň jeden upomínkový předmět, od plyšáka přes trička až po obyčejnou nálepku, či samolepku. Ano, ano. Zajisté jsem teď ve vás probudil krásný příval nostalgie. A jak jinak začít nový rok, než zničením vašich nostalgických vzpomínek na dětství tím, že Vám opět otevřu oči na celou tuhle značku. Ostatně jako vždy... ehm...


1. Co jsou vlastně zač?

Tohle bude vlastně asi ta nejelementárnější otázka a prakticky se od ní budu odrážet napříč celým článkem. Většina z vás zná jakýsi náhled jen na první generaci, která byla stavěna převážně na základě skutečných zvířat. Myslím tím zvířat z našeho světa. Ale už i zde se vyskytli tvorové reprezentující rostliny, kameny a lízací stroje... wait what?
Na těchhle věcech mě vždycky nejvíce pobaví to, že to musí kreslit dospělí lidé, kteří v tom ten dvojsmysl prostě musí vidět...

S postupem času však potvůrek přibývalo a to znamenalo, že musel přijít Pokémon zmrzliny... Počkat cože? Pokémon zmrzlina? Samozřejmě proč ne, že jo? A spolu s tímhle výtvorem mozku připomínajícího spíše kapavkou prolezlého Grimera, přišli i Pokémoni v podobě ozubených koleček nebo třeba meče. Takže co jsou vlastně zač? Prakticky všechno, proto si příště dávejte pozor jestli si sedáte do křesla nebo do Pokémona (doneslo se mi, že Nintendo začalo úzce spolupracovat s Ikeou). Jestli se uspokojujete dildem nebo Dildotem (což je Pokémon, který ještě neexistuje, ale určitě na něj přijde řada), anebo kdo vás pozoruje zatímco zadáváte do vyhledávače "footfetish pokemon porn".
Vřele doporučuji kouknout na tuhle stránku a pokochat se všemi krasnými nápady jako například Pokémon inspirován svazkem klíčů.

2. Evoluce

To, že mají Pokémoni jisté vývojové fáze si zajisté všichni pamatujeme. Chci se teď však zaměřit ještě na jedny tvory obývající svět Pokémonů. Lidé. Všichni víme, že se lidé vyvinuli z opic, což ve světle nedávných událostí musím víc než ztvrdit, jelikož několik jedinců se evidentně ještě ve vývoji zaseklo. A to urážím mnohé opice. I ty retardované. Ale zpátky k evolučnímu systému. Vzhledem k tomu, že svět Pokémonů silně kopíruje ten náš (to jen proto, kdyby někoho z vás napadlo tuhle tézi vyvrátit), platí tu stejné fyzikální zákony a podobně, měl by zde platit i jistý evoluční systém člověka. Má otázka je tedy jasná. Dá se člověk chytit do pokéballu? A co je tedy vlastně odlišuje, vzhledem k tomu, že teď je již jasné, že se lidé vyvinuli právě z Pokémonů...
A jakou opici máte vy?... Chci říct, z jaké opice jste se vyvinuli vy?

3. Duchové

Sem tam se sice objeví v mytologii nějaký ten duch lesa či nějakého svátku, ale i tam má ve většině případů původ v nějakém kdysi živém tvorovi. Takže jak to funguje tady? Pokémon zemře a stane se z něj nový? A když zemře člověk, stane se z něj také Pokémon? Ha! Ta poslední otázka byla chyták! Jasně, že stane. To že jsou i lidé Pokémoni jsme si přece vyjasnili už u minulého bodu. Další otázka je, v návaznosti na hry, proč je potřeba jít s duševním typem do střediska pro Pokémony, poté co byl poražen v souboji (přišel o všechny životy)? Vždyť už přece nemůže zemřít. Nebo jo? Co se stane, když zemře duch? Poslední (snad) otázkou je, jak funguje to převtělení do ducha? Duševních typů může být tak 10? Možná 20? Pak tady máme nějakých dalších 700 druhů Pokémonů, nebo kolik jich vlastně je. Co tedy určí, zda se po smrti stanu Gastlym, nebo... něčím jiným? Toliko otázek!
Na tenhle obrázek jsem natrefil úplnou náhodou, ale zombie apokalypsa v Pokémonech zní jako dost zajímavá idea!

4. Zápasy

Už jsme si řekli, že většina Pokémonů je prakticky založena na skutečných zvířatech. A v této sérii je lidé nutí se spolu prát. Takže když si to převedeme na náš svět, je to něco jako kohoutí nebo psí zápasy. Což je ve většině kultur bráno silně nemorálně. Ještě, že je to pořad pro děti a v něm si hlavní protagonisté na ně aspoň nevsází. Oni jen ve věku 11 let cestují po světě a vydělávají si tím, že nutí své mazlíčky bojovat? Holy fuck! To je snad ještě zvrácenější než vaše internetová historie!
Já vím, tyhle věci jsou pro účely her vcelku běžné. Nic to ale nemění na tom, že tahle skutečnost je vážně zvrácená.

5. Sestra Joy

Úplně teď opomeneme skutečnost, že všechny sestry Joy jsou po celém světě Pokemonů stejné s vysvětlením, že jsou to všechny sestry a sestřenice. Všechny stejně staré?! To si jako jejich rodiče udělali v jeden den jednu velkou párty, která se sakra zvrhla? To by možná vysvětlovalo, proč jsou si všechny tak podobné (placák kanče!). Ne, ne, ne. Teď jde o úplně o jinou záležitost, která se dotkne pravděpodobně jen hráčů herní předlohy. Pro nehráče tedy vysvětlení. Pokud vaši Pokémoni přijdou o životy můžete s nimi zajít za sestrou Joy, která je vyléčí. Doposud je to všechno fajn. Tedy až do chvíle, kdy jste na odchodu a ona pronese jednu kouzelnou větu. "We hope to see you again!"??? Jestli tohle není zvrácené... Představte si ten nejodpornější syfl, který jste kdy chytli a že vám po jeho vyléčení vaše doktorka řekne: "Doufám, že se zase uvidíme." No, popravdě by to byl zřejmě dost dobrý námět na porno. Ale stejně je to zvrácené. Ve hře pro děti. Kde spolu za peníze nuceně bojují nejrůznější bytosti. No pfuj...

6. Jídlo

Zdánlivě nevinná otázka. Tedy jen na první pohled. Na druhý pohled je už vám všem jasné, kam tím směřuji. Tak jak jsem to již několikrát zmiňoval. VŠECHNO ve světě Pokémonů je Pokémon. Opakuji VŠECHNO! Zvířata, kameny, ledvinové kameny, rostliny, ozubená kolečka, tampóny, DVD se záznamem vašeho 3 letého já, zkrátka všechno. Takže až příště uvidíte v seriálu, jak se cpou k prasknutí nějakými stejky, s největší pravděpodobností to byl nějaký Miltank, nebo třeba takové to ohnivé prasátko, které pravděpodobně vy ani já neznáte, protože už je to dávno za 2. generací. A jestli chcete zkusit něco s tím, že jsou to všichni vegetariáni, tak si vzpomeňte na všechny Bellsprouty, Oddishe a další jim podobné.
Vzhledem k tomu, že to jablko může být Pokémon, lze z jeho výrazu jen těžko vyčíst, jestli se ho chystá sníst nebo znásilnit.

7. Přátelství nade vše

Po celou dobu hraní a sledování seriálu vám do hlavy prakticky tlačí jednu zásadní informaci. Že Pokémoni jsou vaši přátelé a měli byste s nimi i tak jednat. Nic neřekne více, že jsi pro mě důležitý, než to, že tě umístím do boxu číslo 5. Celková ideologie "všechny chytit máš" celkem jednoznačně nahrává tomu, že přátelství je tady silně zatlačeno do kouta. Vždyť i když se podíváte na některý díl z posledních řad, tak Ashovi z těch původních zůstala jen ta elektrická krysa. Jo jo. Ash je tak trošku jako vaše bývalá. Slibuje vám věrnost a věčné parťáctví a s nástupem nových příšerek vás zkrátka vymění a hodí do krabice.
Možná budu muset svá tvrzení vzít zpět. Vždyť přece ta vaše 15 letá kamarádka má na FB taky přes 500 přátel a všichni jsou její suproví kamarádi, kteří ji vždy podrží, ne? Včetně tebe... podrží... ehm...

8. Rozmnožování

Pokud jste se v Pokémonních hrách dostali alespoň do 2. generace (Silver/Gold/Crystal) jistě pro vás není žádnou neznámou, že můžete Pokémony "křížit". No křížit není úplně nejvhodnější slovo, jelikož vám nevznikne žádný nový mutant, ale prakticky jen jeden další Pokémon podle jednoho z rodičů. Přesně to funguje tedy tak, že pokud umístíte dva Pokémony různého pohlaví na jisté místo a chvíli je tam necháte, snese jeden z nich po jisté době vajíčko. A z toho se následovně vylíhne jeden nebo druhý Pokémon z rodičů. A je prakticky úplně jedno, jestli si to rozdá Pikachu se Snorlaxem nebo třeba Charizard s Pidgeym. Všichni jsou zkrátka spolu tak nějak kompatibilní. Teda kromě legendárních, kteří na to očividně nemají koule (hehe). Což je představa značně divná. Převedeme-li si ji do našeho světa, představte si, že se vám na týden zaběhne kočka, pak se vrátí a snese vám vejce, ze kterého se vyklube slon. Nebo třeba zmrzlina... Hurá!
Tak počkat! Ashův Pikachu byl vždycky kluk, ne?!
Další důkaz toho, že jsou lidé jen vyvinutější Pokémoni...
Když jsi nadržený, tak jsi nadržený... Znamená to, že i lidé v Pokémonech snáší vejce?
Ne, nechci ani pomyslet, jak jsem se k tomuhle gifu dostal...

9. Pohlaví

Když už jsme zabrousili do rozmnožovacího systému, je tu jedna věc, která mi silně vrtá hlavou. A konkrétně jednoho jediného Pokémona. U ostatních mě to možná jen nezarazilo, nebo jsem si toho nevšimnul. Pokud mě paměť neklame jediný Pokémon, u kterého se kdy rozlišovalo pohlaví jen na základě vzhledu, byl Nidoran. Což o to. Mnoho zvířat v našem světě není nijak výrazně rozdílná, co se týče vzhledu. Výjimku například tvoří lev, nebo třeba taková kráva. Především svým vemenem samozřejmě... A jsme u toho. Je zde Miltank, který mi nedá spát hned v několika ohledech.
Pro představu, tohle je Miltank

Vzhledem k tomu, že má vemeno, můžeme s jistotou říct, že je ženského pohlaví. Zástupce mužského pohlaví... Chybí? Ano, je tu sice Tauros, ale nepřijde mi, že je to zrovna adekvátní partner. Asi jako byste řekli, že partner vaši kočky je gepard. Takže co? To je zkrátka odsouzená k tomu, aby ji nakládali prakticky všichni ostatní Pokémoni, kromě zástupce vlastního druhu opačného pohlaví?
A druhou velkou věcí, která mě značně znepokojuje je právě to vemeno. Chci říci, že sice nejsem žádný zoolog, ale řekl bych, že nikde není řečeno, že se savci zákonitě nemohou líhnout z vajec (všichni víme o ptakopysku, ježuře atd.), každopádáně to působí hrozně... nepřirozeně? Protože zvířata ukrytá v koulích, jsou vlastně přirozená...

10. Jména

Jeden ze základních prvků, který musel srát vaše rodiče byla skutečnost, že víceméně všichni Pokémoni stále opakují pouze své jméno. Z tohohle hlediska to znamená, že se Pokémoni ve své podstatě pojmenovali sami. Něco jako, když mozek dal mozku název mozek (dafuq?!). To, že jsou lidé v Pokémonech evidentně nekreativní by se jak takž opomenout dalo. I když představte si, že pes by byl haf, kočka by byla mňau (což vlastně v Pokémonech skutečně funguje), kráva bů. A to se ani neodvažuji představit, jak bychom říkali delfínovi, lachtanovi nebo třeba lišce (Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!?). Zpátky k té podstatnější věci. Vzhledem k tomu, že už jsme se několikrát přesvědčili o tom, že každá jedna věc je Pokémon (Patrně i včetně pokéballů a podprsenek! Juhuuu! Podprsenky!), znamená to, že celá slovní zásoba všech lidí je jen díky těmto tvorům. Pro vysvětlení. Z logiky věci Magnemite, který má v kořenu jména "magnet" musel být důvodem pro pojmenování magnetu slovem magnet. Rozhodně to nemohlo být obráceně vzhledem k tomu, že se Pokémoni pojmenovali sami.
Takhle nějak si přestavuji vaše výrazy poté, co jste si museli uvědomit, jak mám náročný život a "jak byste chtěli mít mé problémy"...

Obrázek bez jakékoliv návaznosti... Jen jsem vám chtěl udělat radost...

Potrženo sečteno. Zvrácené se může v mých rukou stát cokoliv. Cokoliv budete chtít znechutit, jen mi to předhoďte. U vašich ex, ale prosím nejprve odešlete fotografii... ehm... (Já vím, "ehm" používám až moc často.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama