Čas pro VI

5. ledna 2016 v 0:00 |  Můj Blog
Tak jak loni odstartoval rok na blogu Čas ukázat V, který vám jasně ukázal kam se bude rok ubírat a vysvětlil symboliku v pětce, tak se posuneme dál a to k šestce! Whoaaa! Já vím, já vím! Kdo by to čekal?! Nebojte vysvětlení však bude prozaičtější než jen "placák špičák".Odpíchneme se od fenoménu posledních týdnů (ty Bláho, v poslední době se stále jen odpíchávám :O ), sic Star Wars. Teď, aby nedošlo k omylu, do Star Wars se sice odpíchnu, nikoliv však od epizody IV Nová naděje VII Sílá se probouzí, nýbrž právě od epizody s pořadovým číslem VI! Návrat Jed... -iho? -iů? Podstatné je však to slovo návrat. A taky celá myšlenka filmu. Chápu, že spousta z vás film, neviděla, tak jej v rychlosti shrnu.

Kdysi dávno v předaleké galaxii, byla banda ignorantů, kteří neviděli Hvězdné války. Takže jestli k nim patříš taky, běž se vyfackat, pak si pusť epizodu IV, dej si facku a udělej další popcorn, pusť si epizodu V, pročisti si anální otvor kaktusem (ostny, trny, či co to je, které ještě zůstaly na kaktusu následně použij jako párátka na popcorn), posléze objednej pizzu, nech otevřené dveře, abys nemusel pozastavovat epizodu VI a usaď tu sexy nažhavenou donašečku pizzy, která stejně nemá co dělat, vedle sebe na gauč a se závěrečnými titulkami dej na oplátku ochutnat svou klobásu! Nice!

Vzhledem k tomu, že někteří z vás si to zkrátka nedokáží spojit, vysvětlím vám to. S koncem filmu se zkrátka navrátí řád Jediů jako takový. Proto byl původní překlad epizody (Návrat Jediho) krajně zavádějící. Obyčejný divák to mohl pochopit tak, že byl Luke kdysi Jediem a teď se vrátil (doufám, že si to doopravdy nikdo nemyslel). Moudrý divák však věděl, že se navrátil řád. Že zkrátka kdysi nějaký řád existoval pak z neznámých důvodů zanikl a teď se navrací. A přesně takhle to bude i s letošním rokem.

Loni jsem vám vysvětloval, že pojem vítěz znamená pro každého něco jiného. Jenže v 90 % případech vám jednoduše nepostačí jen rok, abyste se tím vítězem skutečně stali. Proto, jestli jste to správně pochopili, střádali jste v průběhu roku malá vítězství, která vám utvořila cestu na ten pravý vrchol.
A teď proč ten návrat. Vzpomeňte si na písemky ze základních škol. Vaše první myšlenka byla vždy správná, ale vy jste znervózněli a následně ji změnili, jen abyste zjistili, že jste to měli nechat tak, jak to bylo. Jak říká můj kolega Barney: "Nové je vždy lepší." Vězte však, že to první je vždy nejlepší. No teď už zabíhám patrně do velkého filozofování. Princip zůstává v tom, že za dob svého mládí jste chtěli dělat spoustu věcí, které vás bavily, jenže z přibývající dobou a nárůstem zodpovědnosti jste se těchto koníčků a cílů museli vzdát. 2016 (VI- Návrat) je o tom, že se vrátíte do té doby zlomu. Vrátíte se do okamžiku, než vás společnost změnila. Pokud jste si lemovali celý loňský rok vítězstvími, zcela určitě se vrátíte tam, kde je to pro vás nejdůležitější. A když to dokážete pak, stanete se skutečným Vítězem.

Vždy si vzpomeňte, že lidé se nerodí zlí sami od sebe. To až vlivem okolí a jiných lidí se jejich vize upravují. Ve svém nitru však sami nejlépe víte, že ty prvotní nezvrácené myšlenky, ta čistá mysl dítěte, je ta nejúžasnější část. Nechci tvrdit, že kdybychom se všichni chovali jako děti, kdybychom jednali naivně jako děti, bylo by všechno v pořádku. To ne. je to asi věc, která se strašně těžko vysvětluje. Pochopíte-li ji však správně, odměna vás nemine.

I když jsem se k tomu chtěl vyjádřit vlastními slovy, celou dobu mi hlavou lítal jediný citát, který mi kdysi pověděla, teď již bývalá, přítelkyně. Domnívám se, že to byl Zolův citát a zněl nějak takto: "První láska je jako lístek v loterii. Zcela určitě není výherní, ale jeho číslo si budete pamatovat až nadosmrti."
Problém je na druhou stranu v tom, že mnohdy argumentuji sám proti sobě. A to platí i teď. A to prostřednictvím (patrně) čínského moudra, které (patrně) zní nějak takto: "Váza, která je rozbita, může být slepena. Už však nebude nikdy držet jako předtím."
A teď aby se v tom jeden vyznal...
Důležité je uvědomit si, k čemu se chcete navrátit.
Já to vím...

#VI
#RoS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama