Jak moc to bylo nesmrtelné

2. září 2015 v 2:53 |  Můj Blog
Jelikož jsem v obrovském článkovém skluzu a všechny rozepsané články začínají smrdět jako situace s uprchlíky, přejdeme rychle na věc. Opomeneme kecy odborníků, jak je český název filmu "Nesmrtelný" hrozně špatně přeložený a přejdeme k tomu, že článek bude tentokrát obsahovat více SPOILERŮ než ten o Jurském světě.


Zápletka filmu, námět, nápad, to všechno je velice nápadité, film však začíná smrdět u hlavního hrdiny (nevím, proč stále narážím, že něco smrdí). Hlavní hrdina je nevděčný, hloupý a pravděpodobně pokrytec. To poslední sice jen usuzuji a pravděpodobně přidávám, protože napsat jen "nevděčný a hloupý" vypadá značně suše. Je asi nasnadě vám lehce poodkrýt o čem je vlastně děj filmu, abyste pochopili mé důvody pro názor na hlavního hrdinu.

Takže vo co go?

Přečtěte si to na čsfd... Neee, víte, že takový já přece nejsem. Hlavní hrdina Damian Hale (Ha! I po té době si pamatuji jméno... vůbec jsem si ho negooglil ;O) je strašný pracháč, který si vydělal... no inu něčím. Ale patrně tomu věnoval veškerý svůj čas, protože je na to za něj jeho dcera podle všeho značně naštvaná. Buď to a nebo se s ní nebavil, protože byla značně otravná. Rozhodnutí nechám na vás. Damian zjistí, že má rakovinu a nezbývá mu příliš času a jelikož je to pracháč, může si dovolit velice nákladnou, běžným smrtelníkům utajovanou, léčbu zvanou "svlékání z kůže". Princip je ten, že jeho duši, vědomí (říkejte si tomu jak chcete) přehodí do geneticky vypěstovaného "super sexy těla" (přesně takhle to tam říkali- já toho chlapa nijak nesoudil). Musí však nějakou dobu užívat prášky, které mají potlačovat jeho "halucinace" způsobené adaptací na nové tělo. Damian se však postupně dozví, že to nejsou halucinace nýbrž vzpomínky a že to tělo není geneticky vypěstované nýbrž od Deadpoola... Teda nějakého vojáka, ehm. No a pak samozřejmě začíná celý ten hon za pravdou, odhalením, spasením dalších hrozných nesmyslů... Z hrdinovy strany.

Proč byl hlavní hrdina nevděčný?

Ano, bylo mu řečeno, že je to speciálně vypěstované tělo, ale... Kolikrát vypijete energeťák a nepitváte se v tom, kolik je v něm býčího semene, kolikrát jdete do hladového okna a neřešíte, že při přípravě toho "drůbežího mega speciálu" slyšíte někoho řvát, kolikrát hrajete na svém ijabku Angry birds a neřešíte, kolik za to to dítě v Číně dostalo, když ho montovalo do kupy? A tihle lidé ti zachránili život. Trošku vděku by neškodilo! Ne on místo toho pobije polovinu zaměstnanců a muži, který stojí za jeho záchranou doslova zasmrdí pod nosem. No dobře, doslova ne, ale chtěl jsem zase podotknout to s tím zápachem. Zkrátka darované kobyle... a tak dále. Nutno ještě podotknout skutečnost, že celá jeho motivace za spravedlností podložená slovy "Někomu jsem vzal život", je naprosto nesmyslná, jelikož voják nebyl nijak unesen a ani proti vlastní vůli držen, nýbrž (zbožňuji to slovo) jej prodal, aby mohl poskytnout léčbu své těžce nemocné dceři. V překladu to znamená, že společnost zachránila život malé holčičce, zachránila život umírajícímu člověku velkých společenských kvalit, to vše za spravedlivých okolností a férového vyjednávání, a jako vděk za toto všechno si vysloužila maximální a hromadnou destrukci do základů.

Proč byl hlavní hrdina hloupý?

Snažím se vkládat do článků o filmech, co nejméně spoilerů, nicméně, někdy se tomu zkrátka nedá vyhnout. Jak jste již jistě pochopili, v jisté fázi filmu se Damian v těle Marka (Jo! Tak se jmenoval ten původní majitel těla!) se dostane k jeho rodině. Rodině, která čítá jeho manželku a dceru. "Americko-kubánskou" manželku. TUHLE manželku!!!
Zdroj: no kupodivu ne maxim.com, ale nějaký xvide... totiž gotceleb.com... ehm.

No a tato jeho manželka si myslí, že je to stále její manžel. Manžel, kterého neviděla strašně dlouho. A jelikož žije kdesi v zapadákově daleko od civilizace a bez přístupu k internetu a kabelovky (žádné HBO a podobné "čuňačiny"), má své jisté chutě. A pak ji kromě toho chybí i sex. A hádejte, kdo ji řekl, že není její manžel ještě dříve než k něčemu mohlo dojít. Jo, jo, jo. Byl to "dobrák". Protože člověk, který nikdy nevyužívá příležitostí se určitě stane miliardářem. Nastává tedy otázka. Byl tak tupý, anebo jen pokrytecký? Pokrytecký, protože po obdržení nového těla se rozhodně zpátky nedržel a... Jo v těch záběrech šly vidět (a vy víte, o čem mluvím). Což vlastně doplňuje i mou tézi o tom, že to byl vlastně pokrytec. Ha! Selfáček (to je zkrátka sebe-placák)! Zase mi všechno sedí! Pak je zde ještě jedna skutečnost. Je však lehce diskutabilní, zda je hloupý nebo jen "správňák", ale nechci vám vyloženě vyzrazovat děj až tak moc a alespoň něco vám zanechat k prozkoumání.

A teď vážně o filmu.

Jak už jsem řekl, myšlenka a nápad jsou zajisté fajn. Film svižně postupuje vpřed a Ryan Reynolds (mladý Damian/Mark) celému dojmu filmu značně přidává, stejně tak i velice charismatický Matthew Goode. Film dobře vysvětluje i Markovu zdatnost a i to, proč těmito schopnostmi oplývá i převtělený Damian. Co mi však moc nešlo zkousnout byla skutečnost, že jsem si nedokázal spojit osobnost původního Damiana (Ben Kingsley) s Damianem převtěleným. Jde asi jen těžko diskutovat o tom, jak by se změnilo lidské uvažování a povaha po obdržení nových možností, ale zkrátka mi ti dva nešli dohromady. Možná však jen můj osobní boj. Poslední věcí, která mě možná trošku zamrzela byl značně "emerickej" konec. Není to film, který vám odvaří mozkové závity, nebo ve vás zachová otázky podstatě vesmíru, ale rozhodně neurazí a jako zpestření jednoho večera, naprosto ideální.

70/100

"Dnešní poznámka bude spíše taková skvělá úvaha. Hlavní hrdina trpí rakovinou a převtělí se do těla Marka, kterého hraje Ryan Reynolds. Ano, to je přesně ten herec, který má ztvárnit Deadpoola. Když to zjednoduším, pro ty, co neví, Deadpool nabyl svých schopností poté, co byl přizván k projektu, při kterém použili Wolverinovy buňky, aby tak přemohl rakovinu, kterou trpěl. Kolem a kolem, kdyby to finále trošičku poupravili, tu a tam něco přidali a ubrali, byl by to skvělý TAJNÝ prequel k chystanému Deadpoolovi! Mindblown!!!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama