Filmoví ignoranti- Jurský park

9. června 2015 v 12:55 |  Můj Blog
Premiéra nového pokračování se blíží (Ehm, exkluzivní předpremiéra už zítra(10.6.)! A ano, mám už lístky a ano, můžete čekat recenzi). Největší filmová událost tohoto roku! Co roku? Rovnou tisíciletí, protože jednička vlastně už spadá do toho minulého. S blížící se premiérou jsou média zahlcena nejrůznějšími upoutávkami a já, jako správný fanatik, musím samozřejmě všechny z nich vidět. Což má za následek to, že slýchávám nejrůznější (tupé, debilní, IGNORANTSKÉ) názory od lidí, kteří ještě bohužel neprozřeli. A ano, teď přijde ta věta... A přesně proto je tu můj blog, abych vám to celé objasnil...

A nezačneme jinak, než pravdivým příběhem, který se opravdu stal!!! Seděl jsem opět ve svém oblíbeném podniku a díval se na nejnovější trailer na Jurský svět, načež se zpoza několika stolů za mnou ozval dívčí hlas koketující se svými kamarády: "Ježíši. Další Jurský park? Už tak 6., ne? Stejně se jim pokaždé ten park rozbije. Američani, no..." Všichni samozřejmě musíte pochopit, jak mi tohle hnulo žlučí. Přesto pro jistotu, vám to lehce objasním.

Jurský park
Více se o něm rozepíšu níže, takže jen ve zkratce. Park nebyl oficiálně otevřen, čeká na schválení odborníků.

Ztracený svět: Jurský park
Tady ani žádný park není. Děj se odehrává na druhém ostrově, který sloužil jako líheň.

Jurský park III
Záchranná mise za puberťákem na ostrov, kde taky žádný park nikdy nebyl.

Jurský svět
Tady je poprvé za celou sérii opravdu fungující park, kde se s největší pravděpodobností něco zvrtne.

Ano, vím, že by šlo děje popsat trošičku rozsáhleji. To ale není předmětem tohoto článku.

Proč jste ignoranti?
Úplně vidím, jak se na Jurský park díváte. V lepším případě je to pro vás pěkný, ale obyčejný film bez nápadu a je živený především tím, že jsou v něm dinosauři. V horším případě je to pro vás absolutní nereálná slátanina bez špetky logiky a zábavy či napětí (asi jsem si z vás právě ublinknul). A ve skutečnosti je v tom naprosto všechno! A tím všechno myslím opravdu všechno, jen se musíte umět podívat do hloubky. Jsou tam takové ty malé zprávy, které bojují proti rasismu, varují před ukrutnou budoucností, zanechávají důležité životní otázky. Trošku vám s tím pomůžu.

"Děti smrdí."
Tahle věta padla v jedné z úvodních scén a všichni mi zajisté dají za pravdu. Jste hrozní smraďoši, vy smraďoši!
Hlavně ti ve stanech.
Pozn.: Byla to narážka na táborové stany. Nikoliv na raní erekci.

"Život si najde cestu."

Legendární a snad i nejznámější věta z celé série. Jednoznačně dává najevo, že ať už jste v životě v jakékoliv šlamastice, vždycky je tu nějaký způsob, jak se z toho dostat. Vždy je naděje, nikdy se to nesmí vzdávat, protože... život si najde cestu.

Můžeme. Ale měli bychom?

Otázka, která musím říct, že mě značně děsí a to i vzhledem k odstupu filmu starého již skoro 22 let. S postupem času spěje věda čím dál více kupředu. To, co se zdálo jako filmová fikce se čím dál tím více blíží ke skutečnosti. Že nevěříte, že něco, co se stalo v Jurském parku, by mohlo být skutečné? Přesvědčte se sami zde. Otázkou však zůstává, jestli bychom měli. Co všechno si může člověk dovolit a co ne? Opravdu je absolutním pánem všeho a může si tedy dovolit, cokoliv co jen chce? Nepůjde pak o "znásilňování přírody"?

Teorie chaosu

I když teorie chaosu spočívá v jiných a složitějších mechanismech, vezměme v potaz scénu s kapáním na ruce. Jednoznačně říká, že ať uděláme jakoukoliv věc kolikrát chceme, nikdy už nebude stejná. Jinými slovy: užívejte každou vteřinu dne, každý okamžik, protože už se nikdy nevrátí a nikdy ho neprožijete stejně...

Hysterická ženská vás přivede do maléru

Kdo by si nepamatoval tu scénu, kdy tyranosaurus utekl ze své ohrady a Lex (to byla ta holka) pohotově vybalila baterku (no spíše nějaký světlomet) a začala s ní svítit. Protože světlo pravděpodobně zahání dinosaury. A aby toho nebylo málo, tak poté, co byla vytažena z převráceného auta, které bylo převráceno jen kvůli ni (ehm), a její bráška tam stále ještě zůstal, postavila se a nenapadlo ji naprosto nic lepšího než začít ječet. Takže opětovně přilákala pozornost dravce. Poučení je zde jednoznačné. Pozor na uječené hysterické ženské!

Proti rasismu

"Nenávidím masožravce!"
"Nemůžou za to. Narodili se tak."
Jednoznačně zpráva apelující proti rasismu. To je tutové!

Inšpirácia pre Spirita

"A co když se tyranosaurus vrátí, až budeme spát?"
"Neboj. Já budu vzhůru a hlídat."
"Celou noc?"
"Celou noc."
A přesně to byl ten podnět, který inspiroval Spirita a H16 k písničce Celú noc. ;O

Unix
Jurský park fungoval na systémech Unix a to znamená, že... Nooo... Co já vím. Nejsem ajťák. Ale určitě na tom něco bude.

Nápad
Říkejte si, co chcete, ale nápad jak přivést dinosaury zpět k životu za pomocí krve z komárů zachycených v jantaru, je naprosto geniální. Žádné přemrštěné mezidimeniziální průchody, nadpřirozené síly a podobné nesmysly. Čistá věda.
Pozn.: Vím, že nezískávali DNA jen z komárů, ale prvotní myšlenka byla u nich.

Hlavní idea!

A teď ta nejdůležitější myšlenka, která patrně všem utekla. Sice, že všichni dinosauři jsou samice. Dokud jsou za plotem je na ně krása pohledět. Ale jakmile se dostanou ven, začnou pronásledovat lidi s jediným cílem. Nakrmit se na nich. Naprosto je servat z kůže. Jsou to nádherná avšak nebezpečná stvoření, která patří do kuchyně... totiž chci říct za plot. Tedy ti dinosauři, ne ty... no však tu metaforu chápete.

Pokusil jsem se vám letem světem vyjmenovat některé podstatné zprávy, které v sobě Jurský park zanechal a kterých jste si patrně nevšimli. I já sám vím, že je tam mnoho dalších zpráv, které se ještě ani mě nepodařilo dekódovat. A to jsem ani nejmenoval ty kladné vlastnosti tohoto veledíla, které natrhne ještě dnes prdel těm CGI blitkám. Takže doufám, že až se příště budete dívat na Jurský park, uvidíte v něm zase něco navíc, nějakou přidanou hodnotu. Navíc sám o sobě je tenhle film jednoznačně top třída. Co byste taky čekali od kombinace Stevena Spielberga a Johna Williamse... a o můj bože! John Williams! To je pán! Ten chlap a Steven si určitě zaslouží vlastní článek!!!

"Nevím proč, ale jako malý, ve scéně, kdy na doktorku Sattlerovou spadne ukousnutá ruka Johna Arnolda (Samuel L. Jackson), jsem si vždycky myslel, že je to nějaká divná zvrhlá panenka a ne ruka."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 keket keket | E-mail | 9. června 2015 v 14:02 | Reagovat

Vůbec nevíš :D [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama