Mezigenerační trable

29. května 2015 v 0:00 |  Můj Blog
Dneska se podíváme na problém, který nás všechny zajisté trápí. Zapomeňte teď na generace X,Y,Z (bože, to zní jako verze Pokémonů... tak počkat. TO jsou verze Pokémonů!). Ano, podle definice musím uznat, že generace Y svým celkovým mentálním uvažováním sdílí společné krédo. Já chci dneska mluvit o něčem naprosto jiném.


Je to přesně taková ta generace, díky které si říkáte, že už jste moc starý. Chyba. Nejste jen degenerovaní. Chápete? De-generování. Jakože "de" a "generace". Ano, vtípky s "Chápete? No tak nic." jsou zpátky! I když nutno podotknout, že to nutně nemusí být generační problém, jelikož znám lidi o pár let mladší, kteří mají ještě to "správné" uvažování, ale taky i teplákové kentaury s IQ pozvraceného krýglu od Ostravaru. Ach to slovíčkaření.

Jistě se teď ptáte, čím se tedy liší, nebo jak je poznat. Zde je pár jednoduchých tipů, jak je rozeznat. A kvůli přehlednosti to rozdělme na generaci S (jako suproví- vííí! a taky jako Stříža samozřejmě) a generaci G (jakoooo... no třeba gizd). Pravidelní čtenáři jistě chápou výběr těchto dvou písmen.

1. Lindsay Lohan

Zatímco si ji generace S pamatuje jako jednu z nejrásnějších hereček (ne-li opravdu tu nejkrásnější!), generace G už jenom jako tu příšeru s bílým nosem strašící autistické děti na hřištích. Je sice pravdou, že v tomhle se generace G provinila jen tím, že se narodila později, ale je to první znamení...

2. Znáš Daft Punk?

Generace G: Jooo! Get lucky jejich největší pecka!
Generace S: Jooo! Technologic, Digital love! Jooo!
Valná většina z generace G ani nepobrala obrázek výše. Chci říct, že nemám absolutně nic proti Get lucky, ale při vyslovení Daft Punk opomenout Harder, better, faster, stronger, je více než zločin. Jo to je ta písnička, na které se později přiživili takoví jako Kanye West nebo Justin Bieber.

3. Star Wars

Generace G: Epizoda I, II, III maximální luxus! Ale ta IV, V, VI, co si to sakra mysleli? Úplná kravina! A kde sakra zmizel Jar Jar?
Generace S: Hvězdné války jsou něco epického, velkolepého! To je základ... Jo a pak je tady takový ten zbytečně dlouhý prequel, kterému říkají epizoda I, II, III, nebo tak něco.
Dghaaaa!!! Ne! Jar Jar? Vážně?! O můj bože. Ani nevím, co na tohle napsat. Řeknu vám to ve zkratce. Když jdu něco dělat v "Han stylu", nejdu driftovat, ale jdu "solo". To nejlepší na "nové trilogii" je Darth Maul a Han Solo vystřelil SAKRA první!!!

4. Nejkrásnější Disneyovka

Generace G: No to je těžká otázka. Nevím, jestli Na vlásku, nebo Frozen.
Generace S: Myslíš jako fakt Disneyovku? Tak moje nejoblíbenější je asi Legenda o Mulan. Možná Tarzan. A samozřejmě i Herkules byl hodně pěkný film.
Já vím, co si říkáte. Že srovnávám filmy, které mohou být mnohdy starší, než příslušníci dané generace. Popravdě zase tak staré nejsou. Vetřelec je taky starší než valná většina z vás a určitě jste ho viděli. Viděli jste ho, že jo?!!
(Pzn.: Pokud patříte ke skupince těch, kteří se drží konspirační teorie o tom, že Na vlásku a Frozen jsou propojeny s Tarzanem, tak vězte, že ne. Vysvětlení? Na základě ošacení se příběhy odehrávají v naprosto odlišných dobách. Nemáte zač ;) )

5. A co Přátelé?

Generace G: No mám jich na Facu něco málo přes 500.
Co k tomu dodat. Zeptejte se někoho z generace G na Rachel Greenovou a řekne vám, že je to pravděpodobně nějaká ekoložka. True story.

6. Hashtagy

Generace G: #boy #lonely #l4l #f4f #iphoneonly #"údajný věk" #blue #yellow #všechnybarvyduhy #NějakáNaprostoNesmyslnáVětaKterouNikdyNikdoUžZnovuNenapíšeTakžeToFaktBudeOriginálníHashtag
Okay, abych nebyl za pokrytce, sem tam mi taky ujede nějaký ten hashtag jako #man atd. O to totiž ani nejde. Co mi přijde jako vrchol debility je jsou tagy jako "like4like", "follow4follow" a jejich další mutace. Jaký to má smysl? Když chci vidět kozy, tak zkrátka napíšu #boobs a vyletí na mě kozy. Ale co sakra čekáte, když zadáte "l4l". Co má na takové fotce být? Cokoliv a vy akorát tak trpíte mentální dysfunkcí méněcennosti a pravděpodobně si potřebujete poleštit ego, když hledáte někoho, kdo vám lajkne fotku, i když vypadá, jako byste ji fotili z dělohy té nejlevnější prostitutky ve vašem městě, za to, že vy jste mu ji taky lajkli. V některých případech stačí ta stejná věta, jen bez slova "ego" a zbytku co je za ním.

7. Selfie

Nejsem zas až takový skeptik, co se týče selfie jako Spirit, ale všetko má svoj limit. Ohoho. Spirit začíná mít konkurenci. Zpátky k selfie. Nevidím žádný problém s tím, dát si selfie s nějakou celebritou, někde v přírodě s roklí, nebo s čímkoliv zajímavým v pozadí. Důležité je to pozadí (hehe- pozadí). A nebo tam ani to zajímavé pozadí být nemusí. Klidně se vyfoťte jen vy sami. Proti tomu žádná. Jen není potřeba se fotit KAŽDÝ ZATRACENÝ DEN! Jaký má smysl se každý den fotit? Pokud jste ze dne na den nezměnili účes, neprodělali plastiku, nebo vám někdo nevypíchnul oko, tak to nikoho nezajímá. Ze dne na den se zkrátka nezměníme... Leda byste si fotily kozy. To pak jo. Boobsfie! Jooo!

8. Bar

A teď budu mluvit naprosto z vlastní zkušenosti. Klub, kde hraje hudba, je zde i taneční parket. U stolu sedí skupinka příslušníků generace G. V jedné ruce telefon v druhé cigareta. Člověk předpokládá, že dokouří cigaretu a půjdou tančit, když si vybrali tento podnik. Ale ne. To by byla chyba. Zapálí si druhou. A pak třetí a čtvrtou a pátou... Párty končí, nebo možná spíše začíná, když je dokouřená krabička a osoba je nucena se zvednout od stolu a začít shánět někde nějaké další. Největší interakce večera. S touto problematikou samozřejmě úzce souvisí neustálé dopisování si. A nutno podotknout, že v tomhle jsou mnohem horší holky než kluci. Já chápu, že je někdy potřeba odklikat si hry jako Jurassic World, to je naprosto akceptovatelné. Nebo i letmá odpověď kamarádce ve smyslu: "Promiň jsem tu teď se Střížou a vypadá to, že když se budu ještě trošku snažit, možná mi dá šanci." Ale jakmile to dopisování neustále pokračuje... Teď vážně. Všechny fórky stranou. Začnete-li si dopisovat na mobilu, když s někým někde jste, jednoznačně jej urážíte tím, že vám nestojí ani za vaši pozornost. A pokud vám zrovna někdo neumírá (nebo pokud vám kámoš neposlal nějaké boží kozy), není žádná konverzace "fakt důležitá".

Závěrem

Těch poznávacích znamení je samozřejmě mnohem více. Mnoheeem více. A chápu, že máte jisté podezření, že jsou některé body zaujaté kvůli semifinále... semiši... sentimentu, jo to je to slovo. Na druhou stranu to nejsou věci zase TAK staré vzhledem k tomu, že se bavíme mnohdy o rozdílu jen 2 nebo 3 let. Generační rozdíly budou zde vždy a asi nemá smysl se o nich bavit... Takže byl vlastně celý článek zbytečný. Stejně jako generace G. Duh?!

"Při hledání vhodného úvodního obrázku jsem zjistil, že existuje něco jako Girls' Generation. Což je osmičlenná jihokorejská dívčí skupina. Což teda moc nehcápu vzhledem k tomu, že na fotkách jsem je vždy našel po devíti... ehm... Nooo, nemáte zač..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lory Lory | 29. května 2015 v 0:26 | Reagovat

Správně je dYsfunkce :) Ale jinak hezký článek a naprosto souhlasím.

2 strizuv strizuv | 29. května 2015 v 6:33 | Reagovat

[1]: Opraveno. Díky ;-)

3 Siri Siri | 29. května 2015 v 14:14 | Reagovat

Tak trochu sem cekal ze generace G pojmenujes jako generace Gada :D :D :D

4 strizuv strizuv | 29. května 2015 v 14:52 | Reagovat

[3]: Věta " Pravidelní čtenáři jistě chápou výběr těchto dvou písmen." to dost jasně objasnila, ne? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama