Nervy s derby... zase

27. března 2015 v 0:34 |  Můj Blog
Rok se s rokem sešel... no vlastně se asi sešel rektor s děkanem? Nechápu, kdo vymýšlí tohle názvosloví a proč to takhle komplikují tím, jak si stále vymýšlí vlastní názvy a slova. Duh?! To je tak profoidní. Na každý pád to byl opravdu zajídařený večer. Přišel jsem včas, Danno ne (opět) byl jsem na špatné straně, přišel jsem několikrát o věnec, "udělal" jsem si nové přátelé v Brušperku a... Zní to zmateně? A přitom to začlo všechno tak nevinně. Ostatně, tak jako vždycky...Tak, jako vždy nebylo do poslední chvíle jasné, jak to bude celé probíhat a vypadat. Nikdo nevěděl, jestli půjde, v kolik tam půjde, proč by tam chodil, případně podle nálady (takže LoLko). Jeden jediný parťák byl však jistý. A teď pozor, protože teď nastane velký okamžik. Nebude to sice premiéra, ale tak nějak se mu daří vyhýbat se všem mým článkům, přestože se jedná o jednoho z nejlepších bro na slovo vzatých. S Pogym (jo to je ten bro, jste docela bystří) jsme se společně vydali na derby, cesta přijemně ubíhala, projeli jsme jen párkrát na červenou a jen párkrát mě musel Pogy zatáhnout zpátky do auta, když jsem pokřikoval na pouliční dě... děvčata.

Na místě vše probíhalo v pořádku, žádné fronty, jak dovnitř, tak na lístky, všechno se to zdálo až moc snadné. Pak nastala první lehce kritická situace celého večera. Jako první věc (logicky) bylo třeba obstarat si pivo a abychom nemuseli stát fronty, šli jsme na stranu soupeřovy univerzity. Na OSU pravděpodobně nepijí pivo. V ten okamžik jsem se cítil jako vlastizrádce. Jako odpad. Jako Polák. Byla to hrůza. A teď přijde to největší kombo! Kvůli kamarádce z Brušperku (ano z TOHO Brušperku) jsme zakotvili na první třetinu v zóně OSU fans. Takže si to shrňme. Přispěl jsem OSU do soutěže "kdo dříve vypije xy litrů piva", byl jsem v jejich fanouškovské zóně prakticky kvůli Brušperku a aby toho nebylo málo nedopatřením jsem se oblékl do jejich barev. Ha! Nic z toho nebyla chyba! Byl to samozřejmě můj geniální plán na infiltraci. Plus díky této zkušenosti jsem mohl pozorovat pořádný kotel, protože zatímco kotel VŠB opravdu žil a pálil jednu světlici za druhou, tak na straně OSU pálili leda tak Marušku... Teda ne Marušku, ale marušku, jestli si rozumíme. Ale Maruška tam byla taky. Ano, to je ta Brušperačka. A ano, jestli si vzpomínáte z jednoho z předchozích článků to ona je ta výjimka potvrzující pravidlo. Zdravím ;O

Tak jsem tedy stál až do konce zápasu na straně OSU, jediný fanoušek VŠB, jelikož i Pogy se rozhodl fandit OSU. Jo, jo. Pogy je přesně takový ten člověk, který fandí Realu, Betonářům Londýn, Na'Viicům v Avatarovi a pravděpodobně by fandil Sasukemu, kdyby ho znal. Asi bych ho měl seznámit se Zborem. K zápasu samotnému se pak už jen sluší říct, že odveta byla vykonána patřičně a VŠB vyhrála 6:3, což po minulém skóre 2:5 činí současný stav 8:8, ale... ALE! Opět selhal lidský faktor, kdy nebyla uznána branka proti OSU (bez videorozhodčího to šlo ale těžko) a jelikož jediný fanoušek VŠB za brankou OSU se mi nepodařilo rozhodčí přesvědčit o opaku.

Pak už jen následovala cesta na afterpárty do klubu Vrtule, která záhadně vedla přes fastfood (neplést s fastfoot- a ne, bohužel, když tohle zadáte do Googlu, nevyjede to, co byste čekali). To, co by mě ani v nejmenším nenapadlo, bylo to, že mě opět dostihlo věncové prokletí!!! TrRrrr! No dobře, dělat dramatické znělky v rámci článku asi není nejideálnější myšlenka. Co ale že je to "věncové prokletí"? Jsem rád, že se ptáte. Na různých akcích, kde se lije alkohol, mívá jistý výrobce svůj vlastní bar. A pokud si dáte určitý počet panáků tohoto lahodného nápoje, obdržíte věnec. Jo, já vím, že víte, o jakém alkoholu mluvím, ale někdy říct věci na rovinu není ono. Není to to pravé německé, bylinkové... Prokletí spočívá v tom, že ač už jsem jich obdržel nespočet, nikdy se mi nepodařilo s nimi dojít až domů. Teď, aby nedošlo k nedorozumění, nikdy nešlo o to, že bych jej snad ztratil, nebo se probudil na neznámém místě, v nesprávnou dobu a na nesprávné zastávce (zdravím tě Gáďo). Vždycky jsem o věneček přišel s holkou. Tara ram pam! Dobře už s těmi "zvuky" přestanu. Musíte ale uznat, že to byl kvalitní fór. Zpátky k prokletí. Aby byla má potupa ještě o něco větší, přišel jsem ten večer o věnec (sakra, zní to dvojsmyslně, i když se už o tom zmiňuji tak po 10.) nejednou. Jakožto "abstinent" bylo svým způsobem pro mne "nepříjemné" zajistit si už ten první a jelikož byl Pogy ten večer zodpovědný a musel se tak jako tak brzy zdejchnout, zůstalo obstarání dalšího věnce opět na mně. Vysvětlím vám to tedy polopaticky. Musel jsem pít... alkohol. Více než normálně za posledních pár měsíců. I tak jsem si ale udržel důstojnost. Jestli se tomu tak dá říct... ehm.

Kdo tedy byly ty zlodějky? Řekl bych, že gentleman mlčí, ale... no vlastně budu muset. Minimálně v tom prvním případě a minimálně do soboty. Ve druhém případě (a teď opět přijde ta věc s "neříkejte vše hned a napínejte") šlo o ženu, kterou s velkou pravděpodobností můžete znát, jmenuje se Sarah a má dokonce prostřední jméno (mindblown!). Ne, Sarah Jessica Parker ne! Bože chraň to ne. A to říkám přesto, že jsem ateista. Kdybych mi vzal věnec kůň, bylo by to asi divné, že jo. I když musím říct, že jít na nějakou akci s Jessicou by bylo patřičně jednodušší. A ano, prakticky celý tento poslední odstavec vznikl jen kvůli tomu "vtipu" s Jessicou Parker. Nic jiného v tom nehledejte.

Myslím (jo, někdy to dělám), že popisovat afterparty by bylo zbytečné a navíc pekelně zdlouhavé a hlavně by se hodilo naprosto do jiného článku. Zbývá mi snad jen říct, že je docela zábavné vidět, jak lidé v mladém věku dokáží být pro "každou špatnost", jen aby nechodili pít jen tak bez důvodu. "Pojďme uspořádat hokejové derby a pak se ztřískat, takže to vlastně nebude jen středeční ožíračka, ale sportovní událost!" Jo jo, jak by řekl klasik "Život si už najde cestu."

"Loni v listopadu jsem si řekl, že budu pít alkohol už jen pouze při událostech jako jsou oslavy narozeniny, plesy atd. Hned v únoru letošního roku jsem musel své ustanovení změnit na absolutně žádný alkohol. Tedy, panáka nebo nějaké to pivo si dám, vždy ale jen na chuť. Svého přesvědčení se doposud úspěšně držím a je mi fajn."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pogy Pogy | 7. dubna 2015 v 5:43 | Reagovat

Zapomnel jsi na nasi myslenku fotbaloveho derby ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama