7 Ben

7. prosince 2014 v 22:33 |  Vánoce 2014
Ukáži vám dnes věc, která na tomhle blogu zkrátka nesměla chybět! Páč je sedmý den a sedmý článek. Můžete slavit!Je mi líto, ale dneska vás nerozesměju. A jestli jo, tak je to smutné. Dnes je 7. prosince a svátek slaví Benjamín a Ambrož. Ambrože dejme stranou. Důležitý je Ben. A přesně mu je věnován tento článek. Mému nejlepšímu a nejvěrnějšímu příteli.

Má první vzpomínka z dětství a hned na něj. Do dnes si pamatuji ten den, ten okamžik, kdy se otevřeli dveře a on tam stál. Hned vedle dědy. A v tom okamžiku jako by se zalekl a udělal malý krůček dozadu a lehce písknul. Jako by se snažil štěknout. Takový ťuťan. Už jste asi pochopili, že Ben byl pes. Sice si už nepamatuji, jak probíhalo naše "očuchávání", ale víc než dobře si pak pamatuji to válení se v trávě, výpravy do lesa a běhání za srnami. Nikdy jsme je nedohnali, ale měl vždycky přede mnou velký náskok. Jo, jo. Vždycky byl lepší sportovec než já.

Jak léta přicházela, měnilo se běhání po louce a nejrůznější radovánky v závažná témata. Vždycky jen seděl a upřeně mě poslouchal. Možná, že kdyby uměl mluvit, řekl by mi, ať táhnu do háje, ale takhle mu to bylo blbé se jen tak vzít a odejít. On jakoby problémy nikdy neměl. Nebo možná měl, ale byl v tomhle jako holka- člověk se ho zeptal a on jen mlčel a odešel.

Žil svůj naplno a zatraceně rychle. Možná až moc rychle. Já byl sotva v pubertě a on už nabíral první důchodcovské móresy. Jakožto hloupý puberťák jsem začal zapomínat. Zapomínat na svého jediného nejlepšího přítele a nevěnoval mu tolik pozornosti jako před tím. Začaly mne zajímat děvčata, potloukání se po venku, popíjení po hospodách a další zbytečnosti. Přesto, i když jsem se po nějaké době ukázal, nikdy na mě nezanevřel a vítal mě snad ještě o to více. Když jsem si začal uvědomovat, co je opravdu důležité, nebylo sice pozdě, ale strašně jsem litoval těch promarněných chvil.

Můj nejlepší přítel mi byl po boku v tom dobrém i v tom zlém. A ze všeho nejvíce mě mrzí, že já nemohl být s ním při jeho finální cestě...

"Lidé se rodí, aby se naučili žít dobrý život- jako mít všechny stále rád a být hodný, že jo? No pejsci už to vědí, jak na to, proto tady nemusí zůstat tak dlouho."
- 6letý kluk, kterému právě podlehl rakovině 10letý pes jeho rodiny

Věnováno mému nejlepšímu příteli.
KALENDÁŘ
1234567
891011121314
15161718192021
222324
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama