Interview s autorem Pohádky o princezně, která milovala jen jídlo

11. srpna 2014 v 15:59 | Nějaká náhodná neznámá (atraktivní) reportérka. Určitě ne já! Duh! |  Můj Blog
Na internetu se již objevila dlouho očekávána Pohádka o princezně, která milovala jen jídlo a zatím sklízí jen a jen kladné ohlasy. Bude mít pohádka nějaké pokračování? Zřejmě. Stane se z ní fenomén? Víc než pravděpodobné! Musel jsem o tom napsat falešný článek s falešným reportérem? Zcela určitě. Totiž... ehm... Chci říct... Seriózní článek jednoho nejmenovaného plátku, který se mi ještě před vydáním na stánky podařilo ukořistit a umístit právě zde na svůj blog.Sedím v kavárně a čekám na autora. V tom se objevil. Při takovém veledíle si většinou představíte, že to musel napsat nějaký postarší vousatý pán s kulatými brýličkami. Ale autor, který se přede mnou objevil byl ten nejkrásnější, nejúžasnější a nejpohlednější člověk, jakého jsem kdy viděla. Jinak jsem zrzka, mám tak trojky bouráky, dlouhé nohy, zelené oči, pihy na nose a jsem pro každou špatnost a celý život hledám kluka, kterého bych přibrala do trojky s moji kámoškou, která má také dlouhé nohy, super-hrudník, nádherné oči a dlouhé tmavé vlasy.
(Střížova poznámka: Přísahám, že přesně takhle to tam je! Nijak ten text neupravuji!)
Ze začátku jsme si objednali a jen tak pokecali o různých věcech- má vážně charisma a myslím, že by z toho mohlo být i něco více- no a pak už jsme se vrhli na samotný rozhovor.

Než se vrhneme na sebe... teda na tvou pohádku, řekl bys nám něco o sobě?
Jasně. Většina z vás mě zná pod jménem Stříža. Jsem vlastně takový obyčejný kluk, který miluje přírodu, pandy, rád se stará o velrybí mláďátka a je hrdým bojovníkem za práva žen.
(Střížova poznámka: Tak to poslední si vážně vymyslela!)

Jsi zadaný?
Myslel jsem, že to má být interview o mém díle.

Promiň. Nemohla jsem se nezeptat. Takže děláš dneska večer někoho? Chci říct něco?
Ale no ták... (šeptem) Stav se (mrk).

Pro případ, že by náhodou někdo ještě tvou pohádku nečetl, mohl by si nám ji ve zkratce popsat? O čem pojednává?
Určitě. Je to klasický příběh o princezně a jejím vysvoboditeli. I když v této pohádce není princezna uvězněna asi tak, jak bývá běžné. Jak již název napovídá, princezna zbožňuje jídlo. Ba co více, ona jej přímo miluje. No a s jídlem se právě něco stane. Naštěstí se na scéně objevuje chrabrý rytíř a s pomocí svého parťáka se vydávají na dobrodružnou cestu za její záchranou. V pohádce samozřejmě nechybí draci, trollové a ani jiné nadpřirozené postavy.

Tak tedy. Co tě vedlo k takovéto pohádce? Jak tě vůbec napadla kombinace princezny a jídla?
Popravdě se k tomu váže docela zajímavá historka. No není to vlastně ani historka. Jen takové povídání. Vlastně možná ani ne povídání, spíše takový vtip. Ne vtip vlastně také ne. Není to vtipné. Je to jako vyprávění, ale krátké.
Už se konečně vymáčkni! (Je neskutečně nádherný a především boží, ale někdy vážně ukecaný)
(Střížova poznámka: Grrr! To ti spočítám!)
Stalo se to tedy tak, že jsem telefonoval s jednou kamarádkou, která si zrovna hrozně stěžovala na svůj "vztah". A tak nějak jsme se dostali k tomu, že řekla: "Mě už to nebaví fakt. Miluji jídlo. Chci být jen s ním a budu mít pokoj." Na to jsem ji odpověděl takovým tím jízlivým tónem něco ve smyslu: "No ty jsi ale princezna teda." No a pak už se to vlastně spojilo tak nějak samo.

No to by byl námět. A co zbytek? Jak si přišel na ten?
Musím se přiznat, že v některých situacích jsem se inspiroval skutečnými událostmi v mém životě. Ano, můj život je jako pohádka (směje se). Například scéna, kdy si postava Gandi "sáhne až na dno" a stane se z něj Kung Fu Ganďa je inspirována jednou události, kdy předváděl jeden nejmenovaný kamarád kung fu. Byl však v té době už společensky unaven a bylo to hrozně vtipné. Takových scén v pohádce najdete spoustu. Nechci je vyloženě všechny prozrazovat. Jen, ať si čtenáři popátrají.

Takže pohádka je poskládána z tvých skutečných životních událostí?
To zase ne. Jsou tam sice některé skutečné události, jak už jsem říkal, ale jinak je to čistě z mé hlavy.

Pohádka má již teď po pár dnech obrovský úspěch. Plánuješ, jak teď bývá zvykem, napsat nějaké pokračování nebo spin-off?
Ne ne. Je to pohádka. Na jednu stranu myslím si, že by pohádky měly být odvyprávěny a skončit. Maminka vám také před spaním nevyprávěla o Červené Karkulce 2. I když musím na druhou stranu říct, že určitá zadní vrátka jsem si nechal otevřená pro pokračování a dokonce se musím i přiznat, že mám v hlavě i určitou myšlenku a nápad na pokračování. Ale v nejbližší dohledné době se na toto opravdu nechystám.

To však stále nevylučuje nějaký ten spin-off.
V příběhu se vyskytuje mnoho postav, které by si svůj spin-off opravdu zasloužily. Je mi jasné, že by mnoho lidí určitě uvítalo příběh o Ganďovém tréningu s Pogyninem ještě před tím, než se setkal se Střížou, nebo kde se vlastně vzal Huf-huf, či o legendární akci v Las Veghas. Je tu opravdu spousta možností pro krásné příběhy, ale v nejbližší době to rozhodně nemám v plánu. To už se dříve určitě dočkáte toho pokračování (směje se).

Když už jsi zmínil toho Huf-hufa. Mnoho lidí očekávalo jeho obrázek, ale ten nikde v celé pohádce není. Proč?
Postava Huf-hufa měla představovat to ultimátní a největší zlo a to je pro mě jako pro "výtvarníka" obzvlášť těžké. Protože jak si představíte to nejhorší a největší zlo? Patrně naprosto jinak, než ta vaše krásná sexy tmavovlasá kamarádka, že? Proto jsem se i záměrně vyhýbal nějakému bližšímu popisu jeho postavy. Chtěl jsem, ať zapracuje fantazie každého jednoho čtenáře. Ať si tam představí to své nejhorší možné zlo.

Fajn. A řekneš nám ještě nějakou zajímavost o Pohádce? Něco, co si tam původně chtěl dát a nevešlo se tam? Nebo něco, co nakonec nebylo publikovatelné?
Vidíš. Na to bych nakonec úplně zapomněl. Ve scéně, kdy se objeví sir Kaprásek s Taktisem měly vystupovat ještě dvě postavy. Měli to být Sub a Woofer. Dva Kapráskovi poskoci, kteří by pro něj dělali hudbu. Původně měl mustang tahat návěs, na kterém měli stát. Do pohádky se nakonec nevešli, protože měli fungovat jako takový ten komický prvek. Něco jako například Olaf v pohádce Frozen. Z tohohle hlediska však už bylo místo obsazeno Širim a celkově jsem měl strach, že by tam pak nefungovala ta chemie mezi postavami. Jejich obrázek byl však použit ve scéně, kdy proti sobě stojí Zoe a Yorkzilla. Jsou to ty dvě postavičky u Yorkzilliny nohy. Vlastně tam byly přidány až úplně v postprodukci, aby lépe vynikla velikost obou tvorů.
Sub a Woofer, kteří byli z finální podoby pohádky vystřiženi

Děkuji ti za rozhovor. Vzkázal by si něco našim čtenářům?
Jasně. Holky choďte do fitka, dělejte gymnastiku. Jinak všichni čtěte můj blog a chraňte velrybí mláďátka.

(šeptem) Mám na večer vzít nějaké archivní víno, nebo mám postavit něco jiného?
(šeptem) Myslím, že tam něco mám, ale určitě se neztratí.
(Střížova poznámka: To si pište, že postavila i něco jiného ;O)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vězeň Vězeň | 11. srpna 2014 v 16:11 | Reagovat

Ty se asi hodně nudíš když vymýšlíš takové kokotiny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama