Podvod

28. března 2014 v 17:43 |  Můj Blog
Klam, lež, podvrh, cheat, nepravda, podpásovka, ex. Říkejte si tomu, jak chcete, ale musíte uznat, že je to ve své podstatě denní chleba každého z nás. Tudíž se to týká i mě. Po minulém článku o "hraní si na cizince" mi přišla zpráva (přes Zpráva autorovi- aspoň dělejte, že to tam vidíte), ve které se psalo, jak jen kecám, že "skutek utek" a že nejsem schopný mluvit ani s prodavačkou v obchodě, natož sám někoho oslovit. Pak tam ještě psal o tom jak se kvůli mě a mému (božímu) blogu chce jeho přítelkyně s ním rozejít, jak je zakomplexovaný a jak má malé přirození... Takhle to tam tedy napsáno nebylo, ale musíte umět číst mezi řádky...

Na každý pád musím dotyčnému poděkovat. Díky němu mě přivedl na zajímavé téma. Totiž lhaní. Úvodní obrázek vlastně říká vše. Dokonce se dá (teoreticky) vyložit dvěma způsoby. Tím prvním způsobem je asi ten, který napadl jako první každého z vás. Tedy to, že můžete lhát o tom jaký jste, jak chcete, ale ve výsledku se stejně odhalí, že nejste mistr světa v kopání panáků, nebo držitel rekordu největšího penisu (což je mimochodem blbost- spíše je vystrašíte... a posléze rozesemějete... jsem teda slyšel).
Tou druhou variantou, kterou v tom lze vidět je to, že můžete lhát jako když tiskne, ale vaše tělo vás prozradí. Respektive řeč vašeho těla. Ať už půjde o uhýbání očima při očním kontaktu, nebo roztřeseného hlasu apod. Na to si ale raději doporočuji přečíst nějakou odbornou literaturu. Jo a hlavně ten obrázek říká, že největšími lháři jsou ženy samozřejmě.
Rozebírat tedy konkrétní pohyby je zbytečné, protože je na to spoustu skvělých knížek (takový ten předchůdce PDF). Co vám ovšem můžu poskytnout (je mi jasné, co se vám právě vybavilo), jsou příklady naprosto jasných lží. Některé vám budou určitě povědomé a některé... některé ne. A o to jde. Buďte vždy připraveni. Mimochodem. Ze seznamu vyškrtávám lži jako "Nikdy tě neopustím", "Navždy tě budu milovat" atd. To jsou především lži žen. To jsou taková ta stvoření co si pletou i "mezinápravový diferenciál se spojkou" a "stejnoběžnými klouby hřídele" (a všichni víme, o co jde, že, chlapi?).

Neboj se. Na tu třísku se jen podívám./Jen se na tu náplast podívám.
Ach ti rodiče. Kdybychom na to skočili jen jednou. Ale jsme tak zatraceně důvěřiví Zamračený

Už čekám na tramvaj.
Pokud vám někdo takto odpoví je více než pravděpodobné, že ještě sedí doma a leští si.... stůl. Je neděle a uklízet se přeci musí.

Jo zní to zajímavě. Pak ti zavolám a dám ti vědět.
Nemusí to být nutně lež, ale pokud něco chcete, tak raději sami zavolejte. Správný Bro ví, co chce je rozhodný a nečeká na odpověď celý týden (v tom lepším případě).

Ne, nikdy jsem neměl penis... chci říct, neměla...

Ve sprchách si po zápase nemočíme na nohy.


Nesním o Střížovi.
Prostě, tohle je něco jako... nooo... chápete, ne? Ne? NE?!

Stejně jsem ten večer neměl náladu na něco více než na líbání.
Jo jo. Nikdo nerad uznává neúspěch.

Jsem Brack Obama jr.
Ha! Chyták! Tohle není lež. Tohle je flirt.

Myslím si, že Burton je lepší režisér než Spielberg.
Lže především v té části "myslím". Protože tohle nikdo nemůže vyslovit nahlas a myslet to vážně. Jakož vážně? Někdo je lepší než Spielberg?!

Náhodou spousta holek má takový ohryzek jako já.
Tak tahle holka vám tutově lže... tedy kluk.

Ten fotbal je ale trapný sport. Asi nejtrapnější, co znám.
Další chyták! Tady také nikdo nelže. Tady je ten člověk jenom hrozně hloupý.

Já na ten Facebook zase tak moc nechodím.
K tomu asi není co dodat.

Tohle byl samozřejmě jen malý výčet všech typických lží. Každý jste je použili nebo minimálně použijete. Teda, doufám, že ne úplně všechny, ale valnou většinu určitě. Protože je to lidské. To neznamená samozřejmě ale, abyste lhali. Čím upřímnější budete k okolí, tím upřímnější budete sami k sobě. Protože čím více začnete lhát, tím více se začnete ztrácet sami v sobě a v tom, co za člověka vlastně jste. Důležité je to, kam tím vším míříte. Někdy se k dobrému výsledku musíte prokousat těmi nekalostmi (ha další výraz).
No chvilku filozofování bychom měli za sebou. Někdy se tomu prostě nevyhnete. A další důležitou věcí, kterou je dobré vědět je to, že špatný lhář si vymýšlí spoustu detailů ke své lži (neplést s alibi!).

A závěrem moudro, kterým jsem vlastně měl asi začít.

"O podvod se jedná pouze tehdy, když vám na to příjdou."
-Al Bundy
Jinými slovy. V tom létě to podvod nebyl ;). Na rozdíl tedy od února...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama